Son Dakika Deprem Haberi: Düzce'de Şiddetli Deprem Yaşandı, İstanbul ve Çevre İller Sallandı!

Türkiye yeni bir depremle daha sarsıldı. Son dönemde artan fay hareketliliği ile her gün yeni bir deprem haberi gelmeye devam ederken bugünde İstanbul'un pek çok ilçesinde hissedilen deprem yaşandı!

Gündem 17.11.2021 - 15:54 17.11.2021 - 16:09 Gülcan Özer

T.C. İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, Deprem Dairesi Başkanlığı AFAD ve Kandilli Rasathanesi tarafından yapılan son dakika açıklaması ile deprem yaşandığı ilan edildi. Tüm Marmara'da hissedilen depremin merkez üssü Düzce olarak ilan edilirken depremin şiddetini Kandilli Rasathanesi 5.3 olarak duyurdu. 

İSTANBUL'DA DEPREM Mİ OLDU, SON DAKİKA 17 KASIM DEPREM NEREDE OLDU?

Merkez üssü Düzce olan deprem İstanbul'un tüm ilçelerinden şiddetli olarak hissedilirken pek çok kişi depremin İstanbul'da olduğunu sandı. Depremin merkez üssü Düzce olarak ilan edilirken AFAD depremin şiddetini 5 olarak, Kandilli Rasathanesi ise 5,3 olarak duyurdu. 

kandilli deprem

afad deprem-1

Yaşanan depremi Kandilli Rasathanesi Cilimli Düzce merkez üslü olarak ilan ederken depremin şiddetini ise 5.3 olarak duyurdu. Deprem yerin 18.02 km altında meydana gelirken büyük panik ve endişe yaşanmasına neden oldu. Sosyal medyada deprem sonrasında yoğun paylaşımlar yapılırken pek çok kişinin depremin merkez üssünü İstanbul sandığı görüldü. 

Deprem İstanbul'un bütün ilçelerinden hissedilirken AFAD tarafından yapılan son dakika açıklaması ile 15:40'da meydana gelen depremde şu ana kadar olumsuz bir durumun meydana gelmediği ve ihbar alınmadığı açıklandı.

düzce depremi

İÇİŞLERİ BAKANI SÜLEYMAN  SOYLU'DAN SON DAKİKA DEPREM AÇIKLAMASI!

Yaşanan depremin ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'da açıklama yaptı. Bakan Soylu "Düzce'de, saat 15.40'ta gerçekleşen 5,0 büyüklüğünde depremin ardından Valiliğimiz, AFAD ve 112 ekiplerine ulaşan herhangi bir olumsuz durum bulunmamaktadır. Gelişmelere göre kamuoyu, Valiliğimiz tarafından bilgilendirilecektir. Düzcemize ve hemşehrilerimize geçmiş olsun" diyerek depreme bağlı olarak bir olumsuzluk yaşanmadığı bilgisini teyit etti.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@