Son Dakika Deprem Haberi: Elazığ Sivrice’de Çok Şiddetli Deprem!

Merkez Üssü Elazığ Sivrice olan çok şiddetli bir deprem yaşandı. Deprem Gaziantep, Diyarbakır, Adıyaman, Şırnak ve Malatya başta olmak üzere pek çok ilde hissedildi.

GÜNDEM 24.01.2020 - 21:34 15.07.2021 - 00:10 Emlak 365

Merkez Üssü Elazığ Sivrice olan çok şiddetli bir deprem yaşandı. Deprem Gaziantep, Diyarbakır, Adıyaman, Şırnak ve Malatya başta olmak üzere pek çok ilde hissedildi.

Derinliği 6.7 km olan çok şiddetli bir deprem yaşandı. Kandilli Rasathanesi depremin şiddetini 6,8 olarak açıklarken ardından revize ederek 6,5 olarak güncelledi.

Depremin ardından büyük panik yaşanırken gelen ilk bilgiler merkezde yıkılan bina olmadığı yönünde. Ancak depremin merkez üssü olarak açıklanan Sivrice’ye henüz ulaşılamadığı ve yıkılan bina olup olmadığı konusunda bir bilgi alınamadığı belirtildi.ELAZIĞ SİVRİCE DEPREMİ BÜYÜK KORKU YARATTI!Bölgede telefon hatlarında yaşanan deprem sonrası yaşanan yoğunluktan dolayı hatların kesildiği ve iletişim kurulamadığı belirtiliyor.Şiddetli depremin merkez üssü Elazığ’ın Sivrice köyü olarak açıklandı. Deprem Gaziantep, Diyarbakır, Adıyaman, Şırnak ve Malatya başta olmak üzere yakın pek çok ilde de hissedildi.Depremin ardından vatandaşlar kısa sürede panik halinde sokaklara dökülürken vatandaşların evlerinde eşyaların yıkıldığı, herkesin evin yıkılacağı paniği ile büyük korku yaşadığı belirtiliyor.Televizyonların canlı yayınlarına katılan kişiler yıkılan binalar olduğunu iddia ederken Elazığ Valiliği tarafından henüz resmi bir açıklama yapılmadı.Yıkılan çok sayıda yer olduğunu belirten canlı yayına katılan pek çok kişi deprem sonrası panik halinde yakınlarına ulaşmaya çalıştıklarını ancak bir türlü iletişim kuramadıklarını ileterek yaşanan son durumu ilettiler.PROF. NACİ GÖRÜR: DOĞU ANADOLU FAYI HAREKETE GEÇTİ!Özel bir televizyonun canlı yayınına katılan Prof. Naci Görür yapmış olduğu açılamasında “ Sivrice gölünün bulunduğu yerde, Doğu Anadolu Fayı geçiyor.Biliyorsunuz bu Türkiye’nin en büyük ikinci fayıdır. Biliyorsunuz biz senelerdir yerel yetkilileri burada deprem beklediğimiz konusunda uyardık. Risk sıralamasında zaten Elazığ üst sıralarda yer alıyordu.Bu deprem ile Doğu Anadolu Fayı hareket geçti demektir. Yer bilimciler olarak bizim endişemiz uzun süredir deprem olmayan fayları harekete geçirerek büyük depremler üretebilir korkusudur.Elazığ ile Bingöl ve Elazığ Adıyaman arası tehlikeye girdi demektir” açıklamasında bulundu.AFAD’DAN SON DAKİKA ELAZIĞ DEPREMİ AÇIKLAMASI!Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Başkanı Mehmet Güllüoğlu, açıklamalarda bulundu. Güllüoğlu, "Ekiplerimiz bir yıkım var mı, enkaz altında olan var mı, incelemelere başladı. Yakından takip ediyoruz. Ekiplerimiz saha çalışmalarını yürütüyor. Sivrice'deki deprem yerin 7 kilometre derinliğinde gerçekleşti" dedi.GÜRSEL EROL: YIKILAN EVLER VAR!Son 8 ayda yaşanan üçüncü deprem olduğunu belirten CHP Elazığ milletvekili Gürsel Erol köylerde elektriğin kesildiğini, Sivrice’de yıkılan evler olduğu bilgisine ulaştıklarını iddia etti.Erol merkezde depremin şiddeti nedeni ile camların kırıldığını, elektriklerin kesildiğini, pek çok binada da çatlak oluştuğunu dile getirdi.

5.4 ŞİDDETİNDE ARTÇI SARSINTI YAŞANDI!Vatandaş yaşanan depremin ardından büyük panik yaşarken AFAD ikinci bir deprem haberi daha geçti ve 5.4 şiddetinde artçı sarsıntı yaşandığını söyledi.Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@