Son Dakika Deprem Haberi: İran'da Çok Şiddetli Deprem Yaşandı, Van Sallandı!

Türkiye ile sınır komşusu olan İran'da şiddetli deprem yaşandı. Daha önce yaşanan depremde Van'da çok sayıda kerpiç ev yıkılırken şiddetli deprem Van'da yine büyük bir panik ve endişeye neden oldu.

Gündem 14.11.2021 - 15:41 14.11.2021 - 15:41 Gülcan Özer

T.C. İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, Deprem Dairesi Başkanlığı AFAD tarafından yapılan son dakika açıklaması ile Türkiye ile sınır komşusu olan İran'da şiddetli deprem yaşandığı açıklandı. Daha öncede hatırlanacağı üzere İran'da 2020 senesinde de 5.8 büyüklüğünde bir deprem yaşanmış, yaşanan deprem nedeniyle sınır komşusu olan Van'da evler yıkılmıştı. 

İRAN'DA SON DAKİKA ŞİDDETLİ DEPREM! 

Yapılan son dakika açıklaması ile İran'da şiddetli deprem yaşandığı duyuruldu. Yaşanan deprem İran ile sınırı olan Ağrı, Van, Hakkari, Şırnak ve Iğdır'da da hissedildi. Hatırlanacağı üzere 2020 senesinde İran'da yaşanan şiddetli deprem sınır illerde hissedilmiş, ne yazık ki Van'da bulunan kerpiç evler yıkılmış ve 10 vatandaşımız enkaz altında kalarak hayatını kaybetmişti. 

Son dakika bilgilerine göre, Avrupa-Akdeniz Sismoloji Merkezi (EMSC) İran'ın güneyinde 6,5 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini duyurdu. EMSC ilk açıklamasında depremin büyüklüğünü 6,1 olarak açıklamıştı. Yaşanan deprem sonrasında bölgede büyük panik yaşandığı belirtilirken henüz yıkılan bir ev olup olmadığı ya da deprem nedeniyle hasar oluştuğuna dair resmi açıklama gelmedi. 

İran ile sınır şehirlerde de deprem hissedilirken pek çok kişi depremin kendi yaşadığı şehirde meydana geldiğini sandı. Sosyal medyada deprem etiketi ile yapılan paylaşımlarda korku ve endişe yaşanırken sınır şehirlerde köylerde hasar olup olmadığına yönelik incelemeler için ekipler görevlendirildi. Deprem hakkında son dakika haber akışı devam ederken süreç yakından takip ediliyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@