Son Dakika Deprem Haberi! İstanbul'da 2 Kez Art Arda Şiddetli Deprem Yaşandı!

Türkiye kentsel dönüşümü tartışmaya devam ederken ne yazık ki her gün yeni bir deprem haber ile sarsılmaya devam ediyor.

GÜNDEM 24.09.2019 - 11:05 15.07.2021 - 00:13 Emlak 365

Türkiye kentsel dönüşümü tartışmaya devam ederken ne yazık ki her gün yeni bir deprem haber ile sarsılmaya devam ediyor. Gelen son dakika deprem haberi sonrası İstanbul'da iki kez deprem yaşandı. Detaylar haberimizde!

Türkiye'nin göz bebeği İstanbul deprem şoku ile güne başladı. İlk önce 3,1 olarak yaşanan hafif bir sarsıntı ile korkan İstanbullular peşinden gelen 4.7 şiddetindeki ikinci deprem ile büyük panik yaşadı. İstanbul'da Şiddetli Deprem! İstanbul'da peş peşe iki deprem yaşandı. Depremlerden ilki Silivri yakınlarında meydana gelirken ilk depremin şiddeti AFAD tarafından 3.1 olarak duyuruldu.İstanbullular ilk deprem ile panik yaşarken peşinden ikinci deprem yaşandı. İsatanbul'un pek çok ilçesinde de hissedilen depremin merkez üssü olarak AFAD  Büyükçekmece ilçesi ile Tekirdağ'ın Marmara Ereğlisi arasındaki bölgeyi işaret etti ve depremin şiddetinin 4,7 olduğunu açıkladı. Söz konusu deprem yerin 5 km. derinliğinde yaşandığı için İstanbullular tarafından çok daha şiddetli hissedildi ve şehirde büyük panik yaşanmasına neden oldu. Büyük Marmara Depremi Habercisi Mi?Yaşanan deprem sonrası vatandaşlar paniğe kapılırken konuyu katıldığı özel bir televizyonun canlı yayınında değerlendiren ünlü Profesör Doktor Şükrü Ersoy " Bu tabii büyük Marmara depreminin ayak sesleri olabilir. Bu yer kabuğunu kırabilecek bir büyüklüğe sahip değil. Öncü müdür bilmemiz mümkün değil. Vatandaşların bir süre sokakta nefes almarlından fayda görüyorum. Eninde sonunda da büyük deprem de gelecektir" diyerek yetkilileri gerekli önlemleri almaya davet etti. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@