SON DAKİKA DEPREM HABERİ: Manisa ve İzmir'de Çok Şiddetli Deprem! Depremin Merkez Üssü Neresi, Kaç Şiddetinde Oldu?

Son dakika deprem haberi geldi! Manisa ve İzmir'de deprem yaşandığı AFAD tarafından açıklandı.

GÜNDEM 22.01.2020 - 22:24 15.07.2021 - 00:10 SERHATMEDYA

Son dakika deprem haberi geldi! Manisa ve İzmir'de deprem yaşandığı AFAD tarafından açıklandı. Manisa'da yaşanan depremin ardından İzmir'de şiddetli bir şekilde sarsıldı. Deprem İstanbul, Ankara ve çevre illede dahil olmak üzere pek çok yerde hissedildi.

Bugün Manisa'da yaşanan depremin ardından Ege Bölgesi deprem fırtınası ile sarsılmaya devam etti. İZMİRDE DEPREM SON DAKİKA 2020Gelen ilk bilgilere göre Manisa'da çok şiddetli deprem yaşandı. Deprem İzmir'de de son derece şiddetli olarak hissedilirken vatandaşlar büyük panik halinde soğuk havaya rağmen sokaklara çıktı. AFAD depremin merkez üssünü Manisa olarak duyururken depremin şiddeti 5,4 olarak açıklandı. 

DEPREMİN MERKEZ ÜSSÜ NERESİ?Kandilli Rasathanesi tarafından yapılan açıklamaya göre depremin merkez üssü Akhisar ilçesinin Musalar köyü olarak belirlendi. Deprem hakkında yapılan ilk değerlendirmelerde depremin ardından vatandaşlara sakin olmaları yönünde çağrı yapılırken hasar alan yapılar bulunması durumunda hasarlı binalara girilmemesi yönünde tavsiyede bulunuldu. Son dakika bilgisi olarak gelen yeni artçı sarsıntı yaşandığı belirtilirken depremin ardından daha büyük bir deprem beklenmediği ancak artçı sarsıntıların sürebileceği, bu nedenle panik olunmaması gerektiği ilk etapta sadece özellikle de köylerde hasar alan evlere girilmemesi gerektiği belirtildi. YIKILAN VE HASAR ALAN BİNA YOKDeprmeni ardından açıklama yapan Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu yapmış olduğu açıklamasında Musalar köyüne ulaşmaya çalıştıklarını belirterek depremin merkez üssünün Musalar Köyü olduğunu ve hasar tespit çalışmalarına başladıklarını söyledi. Emlak365.com 


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@