Son Dakika Devlet Bankaları Faiz Değiştirdi! Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank İhtiyaç Taşıt ve Konut Kredisi Faizleri

Piyasalarda yaşanan dalgalanma tüm hızı ile devam ederken devlet bankaları kredi faiz oranları için güncellemeye gitti. En uygun kredi veren bankalar Halkbank, Vakıfbank, Ziraat Bankası kredi faizleri

Finans 22.12.2021 - 10:39 22.12.2021 - 10:39 Gülcan Özer

Döviz kurlarında yaşanan oynaklık sonrasında piyasalarda sert dalgalanmalar yaşanırken kredi faiz oranları yaşanan dalgalanmadan olumsuz etkilendi. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından yapılan 100 baz puanlık faiz indirimi sonrasında bankaların faiz indirimleri de beklenmeye başlanmıştı. 

Ancak, faiz indiriminin ardından döviz kurunda yaşanan rekor yükseliş ile doların 18,25 TL seviyesini görmesi, Euro kurunun 20 lira bandını aşması ile beraber piyasalarda büyük bir dalgalanma yaşanmıştı. Yaşanan ekonomik kargaşa ile bankaların faiz oranlarında beklenen indirim etkisi yaşanmamıştı. Süreçte özel bankalar büyük bir hızla faiz arttırmaya başlarken bir faiz artırımı kararı da kamu bankaları tarafından verildi. 

ZİRAAT BANKASI FAİZ ORANLARI! İHTİYAÇ, TAŞIT VE KONUT KREDİSİ FAİZ ORANLARINDA SON DURUM NE?

Kamu bankaları arasında yer alan Ziraat Bankası tarafından yapılan güncelleme sonrasında konut kredisi faiz oranı sabit tutulurken ne yazık ki ihtiyaç ve taşıt kredisi paketlerinde ise yükseliş yaşandığı görüldü. 

ZİRAT BANKASI İHTİYAÇ KREDİSİ FAİZ ORANI GÜNCEL LİSTESİ ARALIK 2021!

ziraat bankası ihtiayç kredisi 22 aralık

ZİRAAT BANKASI KONUT KREDİSİ FAİZ ORANI ARALIK 2021!

ziraat bankası konut kredisi

(Söz konusu oran sıfır konutlar için uygulanmakta olup, ikinci el konut kredisi faiz oranı yüzde 1,29 olarak uygulanmaktadır)

ZİRAAT BANKASI TAŞIT KREDİSİ FAİZ ORANI!

ziraat bankası taşıt kredisi 22 aralık

HALKBANK İHTİYAÇ, TAŞIT VE KONUT KREDİSİ FAİZ ORANLARINDA SON DURUM NE, KREDİ FAİZLERİ DÜŞTÜ MÜ?

Devlet bankaları arasında yer alan Halk Bankası kredi faiz oranları için beklenen güncellemesini yaptı. Kamu bankası olması nedeni ile vatandaşın indirim beklediği banka ne yazık ki oranlarını yükseltti. Halkbank ihtiyaç kredisi ve taşıt kredisi oranlarında yükseliş yaşanırken konut kredisi paketinde ise Halkbank Banka Gayrimenkulü konut kredisi paketinde yükseliş yaşandı. 

HALKBANK İHTİYAÇ KREDİSİ FAİZ ORANI 

halkbank ihtiyaç kredisi 22 aralık

HALKBANK KONUT KREDİSİ FAİZ ORANI 

halkbank konut kredisi 22 aralık

HALKBANK SIFIR VE İKİNCİ EL TAŞIT KREDİSİ FAİZ ORANLARI ARALIK 2021!

halkbank taşıt kredisi 22 aralık

VAKIFBANK KREDİ FAİZ ORANLARI DÜŞTÜ MÜ, YÜKSELDİ Mİ, KREDİ FAİZLERİ NE OLUR?

Bir diğer kamu bankası olan Vakıfbank devlet bankaları arasında en uygun kredi veren banka oldu. Döviz kurlarında ciddi bir düşüş yaşanırken kurun bu seviyelerde tutunması durumunda kamu bankalarının yeni bir faiz güncellemesi yapıp yapmayacağı takip edilecek. 

VAKIFBANK TAŞIT KREDİSİ FAİZ ORANLARI LİSTESİ 

vakıfbank taşıt kredisi-1

VAKIFBANK KONUT KREDİSİ FAİZ ORANLARI 

vakfbank konut kredisi 22 aralık

VAKIFBANK İHTİYAÇ KREDİSİ FAİZ ORANI! EN UYGUN İHTİYAÇ KREDİSİ HANGİ BANKADA?

vakıfbank ihtiyaç kredisi 22 aralık

Devlet bankası olan Vakıfbank ihtiyaç kredisi faiz oranı yüzde 1,55 olarak uygulanırken söz konusu oran ile Vakıfbank aynı zamanda en uygun kredi veren banka oldu. Özel bankalarda en düşük ihtiyaç kredisi faiz oranı yüzde 2 olarak belirlenirken Denizbank en uygun kredi veren özel banka oldu.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@