Son Dakika: Diyarbakır'da Deprem Oldu, Çevre İller Sallandı

Kandilli Rasathanesi ve AFAD tarafından yapılan son dakika açıklaması ile Ergani Diyarbakır merkezli deprem meydana geldiği açıklandı. Deprem Diyarbakır ile komşu illerde de hissedildi.

Gündem 16.07.2021 - 12:05 16.07.2021 - 12:05 Gülcan Özer

Son dakika açıklaması yayımlayan Kandilli Rasathanesi ve T.C. İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, Deprem Dairesi Başkanlığı AFAD, Diyarbakır merkezli yeni bir deprem yaşandığını duyurdu. 

Türkiye son dakika deprem haberleri ile sarsılmaya devam ederken söz konusu depremlerden biri de Diyarbakır'da yaşandı. Kandilli Rasathanesi son depremler raporuna göre Diyarbakır Ergani merkezli bir deprem yaşanırken depremin şiddeti 4.0 olarak ilan edildi. 

SON DAKİKA: DİYARBAKIR'DA DEPREM Mİ OLDU, DEPREMİN MERKEZ ÜSSÜ NERESİ?

Diyarbakır'da yaşanan depremin şiddeti AFAD ve Kandilli Rasathanesi tarafından 4.0 olarak açıklandı. Deprem bugün saat 11:44 itibari ile meydana gelirken depremin merkez üssü ise Diyarbakır'ın Ergani ilçesi olarak ilan edildi. 

Yerin 13,80 kilometre altında meydana gelen depremin çok daha şiddetli hissedildiği belirtilirken sosyal medya üzerinden paylaşım yapan Diyarbakırlılar da bu yönde açıklamalarda bulundu. Pek çok kişi deprem nedeni ile büyük panik yaşarken bayram hazırlığı yapan kişilerin büyük bir bölümü depreme evlerinde yakalandı. 

Şu ana kadar deprem nedeni ile AFAD'a olumsuz bir açıklama ya da yıkılan, hasar gören ev bildirimi gelmezken Ergani ilçesinde yer alan köylerde ekiplerin denetime başladıkları belirtildi. 

diyarbakır-deprem

Yaşanan depremin çevre illerde de hissedildiği belirtilirken vatandaşlara sakin olmaları ve evlerinde bir hasar yoksa dışarıya çıkmamaları yönünde tavsiyede bulundu. AFAD ekiplerinin köylerde denetimi başlarken deprem nedeni ile şu ana kadar olumsuz bir ihbar gelmemesi de sevinç yarattı.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@