Son Dakika: Dolar, Euro Kuru ve Altın Fiyatları Açılışta Alev Aldı, Kur 17 TL Seviyesini Aştı!

Piyasalarda yaşanan dalgalanma tüm hızı ile devam ederken 6 Temmuz 2022 Pazartesi günü hem döviz kurları hem de altın fiyatları güne yükselişle başladı.

Son Dakika: Dolar, Euro Kuru ve Altın Fiyatları Açılışta Alev Aldı, Kur 17 TL Seviyesini Aştı!

İç piyasada enflasyon rakamlarının yükselişini sürdürmesi dış piyasada ise dolar endeksinin değer kazanmaya devam etmesi ile beraber dolar kuru, Türk Lirası karşısında değer kazanmaya devam etti. Ekonomistler tarafından Merkez Bankası'nın kırmızı çizgisi olarak gösterilen 17 TL seviyesinin aşılması üzerine gözler TCMB'ye çevrildi.

Dolar kuru 6 Temmuz 2022 Çarşamba gününe yükseliş yönlü başlarken dolar kuru bir kere daha kritik direnç noktası olarak gösterilen 17 TL barajını aşmayı başardı. Dolar kuru yeni güne 17 TL seviyesinin üzerinde başlarken dolarda yaşanan yükselişten güç alan altın fiyatları da yükseldi.

6 TEMMUZ 2022 DOLAR KURUNDA SON DURUM NE?

Dolar kurunda küresel piyasalarda yaşanan yükselişin etkisi ile yukarı yönlü hareketlilik sürüyor. Dün gün içerisinde 17 TL seviyesinin üzerine çıkan ancak sonrasında yeniden günü bu noktanın altında tamamlayan dolar kuru 6 Temmuz 2022 Çarşamba gününe yükseliş yönlü başladı.

6 temmuz döviz kurları

Küresel piyasalarda hızla yükselen dolar endeksinden güç alan dolar kuru 17,1276 TL alış ve 17,1377 TL satış seviyesi ile güne devam ederken Euro kuru da yaşanan yükseliş etkisi ile 17,6004 seviyesinden güne başladı. Dolar ve Euro kurunda yaşanan yükselişin ardından gözler Merkez Bankası'na çevrilirken 17 TL seviyesinin aşılmasının ardından Merkez Bankası tarafından herhangi bir müdahale olup olmayacağı merak konusu oldu.

6 temmuz altın fiyatları

6 TEMMUZ 2022 ALTIN FİYATLARI! BUGÜN 1 GRAM ALTIN VE ÇEYREK ALTININ ALIŞ SATIŞ FİYATI NE KADAR, KAÇ TL?

Uluslararası piyasada ons altının fiyatı 1800 dolar seviyesinin altına yaşadığı çekilme sonrasında yönünü yeniden yukarıya çevirdi. İç piyasada ise ons altının yükselişini destekleyen dolar kurunun ivmelediği gram ve çeyrek altının fiyatı da yükseldi. Gram altının alış fiyatı 971,05 TL olurken satış fiyatı 971,21 TL oldu. Çeyrek altının alış fiyatı 1.595 TL seviyesine yükselirken çeyrek altının satış fiyatı ise 1.618 TL oldu.

Hem dolar kuru hem de altın fiyatları çifte yükseliş yaşarken Merkez Bankası tarafından kur için bir müdahale yapılıp yapılmayacağı merak konusu oldu. Yine hükümet tarafından uzun süredir dillendirilen süper bona hamlesi için de kurun 17 TL seviyesini aşması ile söylentiler başladı.