Son Dakika! Dolar TL 10.00 TL Sınırına Dayandı 9.98 TL'de

Dolar kuru Türk Lirası karşısında 10 TL bandına dayandı. Tarihi seviyelerde bulunan dolar kurunda oluşan son rakamlar ve son dakika para piyasaları gelişmeleri haberimizde.

Finans 12.11.2021 - 08:42 12.11.2021 - 08:42 Mustafa KARAGÖZ

Küreel piyasalarda yükselen dolar kuru TL karşısında da değer kazanmaya deam ediyor. Haftanın son işlem gününde 10.00 TL sınırına dayanan dolar kuru güncel olarak 9.98 TL seviyesinde yer alıyor. İşte günün açılış rakamları. 

ABD'DE FAİZ ARTIRIMI BEKLENTİSİ KÜRESEL PİYASALARDA DOLAR KURUNUN YÜKSELMESİNE NEDEN OLDU

ABD'de açıklanan enflasyon oranları beklentilerin çok üzerinde çıkmıştı. Yüzde 5.0 olmaı beklenen enflasyon oranları tüm beklentilerin üzerinde yüzde 6.2 oldu. Enflasyon oranlarının yükselmesinin ardından ise FED Başkanı Powell'ın açıklamaları ekonomi gündeminde yer buldu. ABD'de faiz artırımı olabileceğine dair açıklamalar ise dolar kurunun diğer ülke para birimleri karşısında değer kazanmasına neden oldu. 

Dolar kurunun dünya genelinde devam eden yükselmesi TL karşısında devam etti. Yurtiçi piyasalarda yükselme eğiliminde olan dolar kuru küresel gelişmeler ile bu trendini devam ettirdi. 

1 DOLAR 9.98 TL SEVİYESİNDE

dolar 12 kasım

Yeni işlem gününün ilk saatlerinde dolar kuru TL karşısında 9.98 TL bandında bulunuyor. Bir önceki işlem gününde 9.90 TL seviyesinin üzerini test edilmiş ancak geri bu seviyelerin altına inilmişti. Yeni işlem gününde ise dolar kuru 10.00 TL sınırının hemen altında bulunuyor. Euro ise 11.41 TL'den işlem görüyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@