Son Dakika! Dövizle Kira Sözleşmesi Yasaklanacak

Artan dolar kuru esnafın canını yakmaya devam ederken dolarla kira sözleşmesi yasaklansın kampanyası yeniden gündeme taşındı.

Emlak Haberleri 24.05.2018 - 14:04 15.07.2021 - 00:21 Serhat Karaman

Artan dolar kuru esnafın canını yakmaya devam ederken dolarla kira sözleşmesi yasaklansın kampanyası yeniden gündeme taşındı.

Dolarla Kira Sözleşmesi YasaklansınÖzellikle de alışveriş merkezlerinde ve ünlü caddelerde bulunan işyerleri ve rezidanslarda yer alan dairelerde uygulanan dolarla kira sözleşmesi uygulaması yükselen dolar kuru nedeni ile vatandaşın canına tak dedirtti.Esnaf karalar bağlarken yaşanan sorunun tek çözümünün ya dövizli kira sözleşmelerinde kur sabitlenmesine gidilmesi ya da dolarla kira sözleşmesinin yasaklanması olduğu dile getirildi.Dolarla Kira Sözleşmesi Yasaklanır Mı?Aslında Türkiye'de 2016 yılından bu yana tartışılan ve dolar kurunun sert çıkışlar gösterdiği her dönem dile getirilen dövizle kira sözleşmesi yasaklansın talepleri gündemi uzun süredir meşgul ediyordu.Dün Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katıldığı bir televizyon programında doların kullanılmamasını ve ülkemizin kendi para biriminin kullanılmasını istemesi bu tartışmaları yeniden alevlendirmiş oldu. Vatandaş "dövizle kira sözleşmesi yasaklanacak" beklentisine girerken taşınmazlarını dolarla kiraya veren para baronları ise buna karşı çıkıyor. Kaynak: emlak365.com

 


Gelişmelerden Haberdar Olun

@