SON DAKİKA! Dünya Sağlık Örgütü Korona Virüsü Nedeni İle Uluslararası Acil Durum İlan Etti!

Dünya Sağlık Örgütü Çin'i vuran Korona Virüsü salgını sonrası tüm dünyayı alarma geçiren acil durum kararı aldı.

GÜNDEM 30.01.2020 - 22:51 15.07.2021 - 00:10 Emlak 365

Dünya Sağlık Örgütü Çin'i vuran Korona Virüsü salgını sonrası tüm dünyayı alarma geçiren acil durum kararı aldı. Şimdi ne olacak, Türkiye'de risk var mı, alınan karar ne anlama geliyor?

Gelen son dakika haberine göre Dünya Sağlık Örgütü, Çin'de ortaya çıkan yeni tip koronavirüs (2019-nCoV) salgınıyla ilgili, "uluslararası kamu sağlığı acil durumu" ilan etti.DÜNYA SAĞLIK ÖRGÜTÜ: PANZEHİRİMİZ YOK! DSÖ Sağlık Acil Durumlar Programı Direktörü Mike Ryan da "Görev çok zor ama sorumluluk devasa. Endişeliyiz. Çok büyük bir hastalığımız var ama panzehirimiz yok." demişti. Dünyanın en büyük ekonomileri arasında yer alan Çin virüs salgını nedeni ile zor günler geçirmeye devam ediyor. ÇİNLİLER SADECE 2 GÜNDE CORONAVİRÜS ACİL DURUM BİNASI İNŞA ETTİ!İlk olarak Çin'in Wuhan bölgesinde ortaya çıkan corona virüsü Çin'i olumsuz etkilemeye devam ederken dünya yaşanan gelişmeleri büyük bir endişe ile yakından takip etmeye devam ediyor. 

Bölgede yaşayan insanların gönüllü işçi olarak çalıştıkları dev inşaat 2 gün içinde tamamlanarak büyük bir rekora imza atıldı. Wuhan'ın 75 kilometre güney batısında bulunan Huanggang virüsten en çok etkilenen bölgeler arasında yer aldı.Huangang yaklaşık 7.5 milyonluk nüfusu ile virüsün en sert vurduğu yerler arasında bulunurken Wuhan ile aynı gün karantina altına alındı. Bölgede kurulan yeni hastaneye yerel saat ile 10:30'da bir grup coronavirüsü hastası sevk edildi.Ölümcül virüsün şu ana kadar Çin'de 131 kişinin ölümüne neden olduğu düşünülürken, Çin hükümeti coronavirüsü ile mücadele etmek amacıyla Wuhan kentinde 2, Zhengzhou da ise 1 hastane daha yapılıyor.


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@