Son Dakika: Enflasyon Neden Yükseliyor Sorusuna Cumhurbaşkanı Erdoğan Yanıt Verdi!

Dolar kuru ve altın fiyatlarında yaşanan yükselişin ardından gözler TÜİK TEFE TÜFE Kasım ayı enflasyonu rakamlarına çevrilirken, enflasyon neden yükseldi? sorusuna Erdoğan yanıt verdi.

Finans 24.11.2021 - 11:11 24.11.2021 - 11:11 Gülcan Özer

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İslam İşbirliği Teşkilatı Bakanlar Toplantısı'na video mesaj göndererek önemli açıklamalarda bulundu. İslam İşbirliği Teşkilatı Bakanlar Toplantısı Ekonomik ve Ticari Komite Toplantısı'nda video mesaj yayımlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan teşkilat içerisindeki işbirliklerinin arttırılması gerektiğini açıkladı. 

Afganistan halkının yanında olmanın bir kardeşlik görevi olduğunu belirten Erdoğan Filistin'in haklarını ise sonuna kadar savunmaya devam edeceklerini dile getirdi. 

ENFLASYON NEDEN YÜKSELDİ, YÜKSELİYOR?

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de son dönemde büyük bir hızla enflasyon rakamlarında yükseliş yaşanırken Cumhurbaşkanı Erdoğan yayımladığı video mesajda enflasyon rakamlarına da değindi. Cumhurbaşkanı Erdoğan "Koronavirüs salgını nedeniyle ortaya çıkan olumsuzluklar ve bunların yarattığı etkileri hayatın her alanında ve kademesinde çok derinden hissettik. 

Özellikle de arz - talep dengelerinde büyük dengesizlikler yaşandı. Yaşanan bu dengesizlikler emtia fiyatlarına zam olarak yansıdı. Emtia fiyatlarında yaşanan bu yükseliş ve olağanüstü seyir tüm dünyada büyük bir enflasyon artışı yaşanmasına neden oldu" diyerek enflasyon rakamlarının arz talep dengesindeki bozulma kaynaklı yükseldiğini söyledi. 

Sorunlara kalıcı çözümler üretmek zorunda olduklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, İslam Teşkilatı içerisinde yer alan üye ülkelerin birbirleri arasındaki işbirliğini arttırması gerektiğini söyleyerek İsrail tarafından yapılan tahliye zorlamalarına da hep birlikte karşı konulması gerektiğini söyledi. Filistin'in mutlaka korunması gerektiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan sorunun mutlak çözümünün iki devletli bir yönetim şeklinden geçtiğini belirterek Filistin mücadelesini zaafa uğratacak her davranıştan kaçınılması gerektiğini söyledi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@