Son Dakika! EYT Dosyası AK Parti MYK'sında Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Sunuluyor

AK Parti MYK toplantısı başladı. Çok sayıda gündem başlığının ele alınacağı toplantıda asgari ücret temel başlık olurken masada EYT dosyası da olacak ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a bir sunum yapılacak.

Gündem 15.11.2021 - 15:02 15.11.2021 - 15:02 Mustafa KARAGÖZ

AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısı başladı. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlık edeceği toplantıda çok önemli başlıklar ele alınacak. Saat 14.30 sularında başlayan toplantı kapsamında bakanlar sunum yapacaklar. 

TEMEL BAŞLIK ASGARİ ÜCRET OLACAK

AK Parti MYKY toplantısı kapsamında ele alınacak olan temel başlığın asgari ücret olacağı öğrenilmişti. Toplantı öncesinde elde edilen bilgilerde asgari ücrete yapılacak zam oranı ile vergilerin kaldırılmasına yönelik detayların konuşulabileceği ifade edildi. 

Ekonomide asgari ücret konusunda görüşmeler ele alırken gündem ve siyasi konularda masaya yatırılacak. 

Bu kapsamda seçim barajına dair çalışmalar, küçük esnafa destek verilmesi, güvenlik, terörle mücadele başlıkları, bütçe görüşmeleri ile Lütfü Türkkan başlıklarının AK Parti MYKS'ında ele alınabileceği konuşuluyor. 

EYT SUNUMU YAPILACAK

AK Parti MYK toplantısında EYT düzenlemesine dair ilk çalışmaların konuşulması bekleniyor. Öyle ki; AK Parti kurmaylarının, EYT ile ilgili yapılması planlanan çalışmalarla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan'a bir sunum yapması planlanıyor. Sunumların ardından ise Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, EYT konusuna dair AK Partili önemli isimlerin görüşlerini dinlemesi bekleniyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@