Son Dakika! Fikirtepe Özbey Caddesi'nde Yangın Paniği, Ölü ve Yaralılar Var

İstanbul Fikirtepe Özbey Caddesi'nde kentsel dönüşüm için boşaltılan binada yangın çıktı. Yangın yakında bulunan 3 binaya daha sıçrarken ölü ve yaralılar olduğu açıklandı.

Kentsel Dönüşüm 27.05.2019 - 07:49 15.07.2021 - 00:15 Emlak 365

İstanbul Fikirtepe Özbey Caddesi'nde kentsel dönüşüm için boşaltılan binada yangın çıktı. Yangın yakında bulunan 3 binaya daha sıçrarken ölü ve yaralılar olduğu açıklandı.

İstanbul'da kentsel dönüşüm projelerinin en sorunlu ilerlediği bölgelerden biri olan Fikirtepe'de kentsel dönüşüm için boşaltılan binada yangın çıktı. Yangın kısa sürede yakınında bulunan 3 binaya daha sıçradı. İtfaiye ekipleri kısa sürede olaya müdahele ederken yangın kontrol altına alındı. İlk Belirlemelere Göre 1 Kişi Hayatını Kaybetti, 4 Kişi Yaralandı!İstanbul güne yangın faciası ile uyandı. Kentsel dönüşüm için boşaltıldığı öğrenilen ve çöp toplayan kişiler tarafından atık biriktirmek amacı ile kullanıldığı iddia edilen binada henüz belirlenemeyen bir neden ile yangın çıktı. Yangın kısa sürede etrafından bulunan 3 binaya sıçradı. Vatandaşların ihbarı ile olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangına hemen müdahale etti. İlk yapılan açıklamaya göre yangında 1 kişi hayatını kaybederken 4 kişi ise yaralandı. Yangının hızla büyüme nedeni olarak boş binanın kağıt toplayıcılar tarafından depo olarak kullanılma nedeni olduğu iddia edilirken kentsel dönüşüm çalışmalarının ivedilikle tamamlanması gerekliliği bir kere daha ortaya çıktı. Artan inşaat maliyetleri nedeni ile boşaltılan binalar müteahhitler tarafından yıkılamıyor ve bu şekilde atıl olarak bekletiliyor. Metruk binalar kağıt toplayıcıları tarafından depo olarak kullanılırken yine uyuştucu kullanımı gibi farklı şekilde de kullanılan boş binalar olduğu biliniyor. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@