Son Dakika: Forbes Kripto Para Milyarderleri Listesi 2022 Yayımlandı! Dünyada En Çok Bitcoin Kimde Var?

Kripto para piyasalarının merakla beklemiş olduğu Forbes listesi açıklandı. Forbes Kripto Para Milyarderleri 2022 listesi yayımlandı. En çok bitcoin sahibi kim?

Finans 06.04.2022 - 12:35 06.04.2022 - 12:37 Gülcan Özer

Son yıllarda yatırımcı sayısını her geçen gün arttırmayı başaran kripto para piyasalarının yakından takip ettiği milyarderler listesi yayımlandı. Dünyanın en saygın finans dergileri arasında yer alan Forbes tarafından yayımlanan liste ile elinde en çok bitcoin olan kişi de ilan edilmiş oldu. 

2021 senesinde yakalamış olduğu rekor getiri ile tüm şimşekleri üzerine çeken Bitcoin yıl sonunda yoğun kar satışı baskısı yaşamış, düşüş eğrisi ile büyük bir dalgalanma sürecine geçiş yapmıştı. 2022 senesine son derece kötü bir başlangıç yapan Bitcoin liderliğindeki kripto paralar sonrasında ise Mart ayında yakaladığı yükseliş dalgası ile yıl içerisinde yaşadığı kayıpları telafi etmişti. 

KRİPTO PARA MİLYARDERLERİ KİMLER, EN ÇOK BİTCOİN SAHİBİ KİM?

FORBES tarafından her sene yayımlanan düzenli listeler arasında yer alan kripto para milyarderleri listesinin 2022 yılına özel olan yeni duyurusu yayımlandı. Yayımlanan yeni liste kapsamında bu sene listeye yeni eklenen kişiler ile beraber dünyada 19 kripto para milyarderi olduğu ilan edildi. Geçen sene listede 12 kişi yer alırken bu sene listeye yeni 7 milyarder eklenmiş oldu. 

en çok bitcoini olan kişi

Açıklanan listenin bir numarasında yer alarak dünyada en çok bitcoin sahibi olan kişi Binance patronu Changpeng Zhao oldu. Listenin ikinci sırasında TX borsası kurucusu ve CEO’su Sam Bankman yer alırken Fried ve Coinbase (NASDAQ:COIN) CEO’su Brian Armstrong ise ilk 3 içerisine giren bir diğer kişi oldu. Milyarderlerin yatırım alanları ve listeleri de merak konusu olurken kripto para piyasasında açıklama bir süredir bekleniyordu. Listenin ilk 3 numarası değişmezken alt basamaklara eklenen yeni kişiler ile milyarderler listesindeki toplam kişi sayısı ise 19 kişiye ulaşmış oldu. İlk 3 bu şekilde sıralanırken listede kalan diğer 16 kişi ise şu şekilde sıralandı; 

4. Gary Wang

5. Chris Larsen

milyarderler

6. Cameron Winklevoss and Tyler Winklevoss

8. Song Chi-hyung

barry

9. Barry Silbert

10. Jed McCaleb

11. Nikil Viswanathan and Joseph Lau

13. Devin Finzer and Alex Atallah

15. Fred Ehrsam

16. Kim Hyoung-nyon

Michael Saylor

17. Michael Saylor

18. Matthew Roszak

19. Tim Draper

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@