Son Dakika! Gaziantep Çağlayan Mahallesi Pazar Yerinde Obruk Oluştu

Son dönemde sık sık meydana gelen obruklara bir yenisi de Gaziantep'te eklendi. Gaziantep Çağlayan Mahallesi pazar yerinde obruk oluştu. Detaylar haberimizde!

Gündem 20.06.2019 - 11:27 15.07.2021 - 00:15 Serhat Karaman

Son dönemde sık sık meydana gelen obruklara bir yenisi de Gaziantep'te eklendi. Gaziantep Çağlayan Mahallesi pazar yerinde obruk oluştu. Detaylar haberimizde!

Özellikle de Konya'da sık sık rastlanılan obruklar yerleşim yerlerine kadar ilerledi. Aniden ortaya çıkan dev obruklar Konya'da korku yaratırken benzer bir haberde Gaziantep'ten geldi. Pazar Yerinde Obruk Oluştu! Gaziantep Çağlayan Mahallesi sınırları içerisnide yer alan ve belirli günlerde paraz yeri olarak kullanılan alanda obruk oluştu. Sabahın erken saatlerinde meydana gelen çökme olayı sonrası vatandaşlar büyük panik yaşarken normalde pazarın kurulmadığı günlerde söz konusu alanı çocukların oyun yeri olarak kullandığı, çökmenin sabah erken saatlerde olmasının olası can ve mal kayıplarını önlediği belirtidi. Oluşan obruğun çapının 3 metre derinliğinin ise 10 metre olduğu, şans eseri söz konusu olayda can ya da mal kaybı olmadığı ve kimsenin yaralanmadığı açıklandı. AFAD ekipleri kısa sürede olay yerine gelirken gerekli güvenlik önlemlerini alarak incelemelerde buundu. 

3 Kamyon Toprak Dökülerek Kapatıldı! Oluşan çukuru inceleyen AFAD ekipleri ardından güvenlik amacı ile oluşan çukuru doldurdu. Oluşan obruk çok büyük olmamasına rağmen derinlik nedeni ile tam 3 kamyon toprak doldurularak kapatılabildi. Söz konusu yerleşim yeri olan Çağlayan Mahallesi zemininde pek çok mağara bulunduğu, daha öncede ekiplerin çok sayıda evi güvenlik nedeni ile boşaltarak yıktığı öğrenildi. Mahallede bulunan pek çok evin kolonlarında çatlak ve zemininde kayma olduğu iddia edildi. Pazar yerinin olduğu bölge obruğu da içine alacak şekilde ekipler tarafından giriş ve çıkışlara kapatılırken mahallenin tamamında ise ekipler sondaj çalışmalarına başlayarak yer altı analizi yapılmaya başlandı.  Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@