Son Dakika! Geçici İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Açıklandı

Ekrem imamoğlu'nun mazbatasının YSK tarafından iptal edilmesinin ardından 23 Haziran tarihine kadar belediye başkanı olacak isim açıklandı.

GÜNDEM 07.05.2019 - 11:50 15.07.2021 - 00:16 SERHATMEDYA

Ekrem imamoğlu'nun mazbatasının YSK tarafından iptal edilmesinin ardından 23 Haziran tarihine kadar belediye başkanı olacak isim açıklandı.

ATV Ankara Temsilcisi Şebnem Bursalı tarafından paylaşılan bilgiye göre seçimlerin tekrarlanacağı 23 Haziran tarihine  kadar İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na İstanbul Valisi Ali Yerlikaya vekalet edecek.İstanbullular 23 Haziran Tarihinde Yeniden Sandığa GidecekHatırlanacağı üzere YSK, AK Parti ve MHP tarafından yapılan itirazları görüşmek üzere dün 14:30'da toplanmış ve itirazları görüşmeye başlamıştı. Akşam saatlerinde iftara yakın MHP ve AK Parti temsilcileri tarafından yapılan sosyal medya paylaşımları ile seçimlerin yenileneceği duyurulmuştu. Ardından YSK resmi açıklama yaparak seçimlerin iptal edildiğini teyit etmişti. İptal edilen seçimlerin ardından yeni seçim tarihi 23 Haziran 2019 olarak belirlendi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için yapılacak olan seçimlerde İstanbullular bir kere daha sandığa gidecek ve yeniden oy kullanacak. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Olarak Görev Alacak Olan Ali Yerlikaya Kimdir?Gaziantep Valisi görevini yürüten Ali Yerlikaya yayımlanan kararname kararı ile beraber yeni İstanbul Valisi olarak atandı. Aslen Konya'lı olan evli ve 2 çocuk babası Ali Yerlikaya 2015 yılının Şubat ayından bu yana Gaziantep Valisi olarak görev alıyordu. 1968 Konya doğumlu olan Ali Yerlikaya 1989 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi “Kamu Yönetimi” bölümü mezunudur. 1990 senesinde kaymakam adayı olarak göreve başlayan Yerlikaya sırası ile Kayseri İli Felahiye İlçesi, Silvan (Şanlıurfa), Sarıkaya (Yozgat), İçişleri Bakanlığı Hukuk Müşavirliği, Sağlık Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü, Şırnak Valisi, Ağrı Valisi, Tekirdağ Valisi ve Gaziantep Valisi olarak görev almıştır.Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@