Son Dakika Gelişmesi, Tarih Netleşmeye Başladı! 3600 Ek Gösterge Düzenlemesi Ne Zaman Çıkacak?

Memurların merakla bekledikleri 3600 ek gösterge düzenlemesi ile alakalı olarak bir son dakika gelişmesi yaşandı. 3600 ek gösterge nedir? 3600 ek gösterge ne zaman çıkacak, belli oldu mu? 

Finans 05.10.2021 - 23:36 05.10.2021 - 23:40 Engin Uzunoğlu

Memurlar uzun bir süredir 3600 ek gösterge düzenlemesinin yapılmasını bekliyorlar. Bu konuda son günlerde görüşmeler sıklaşırken bir son dakikas gelişmesi yaşandı. Cumhurbaşkanı Recep tayyip Erdoğan ile Memur – Sen yönetimi arasında dün bir görüşme gerçekleşmişti. Bu görüşmede 3600 ek gösterge düzenlemesinin gündeme geldiği belli oldu. 

3600 EK GÖSTERGE DÜZENLEMESİNDE SON DAKİKA GELİŞMESİ

Memur – Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yaptıkları görüşme ile alakalı olarak detayları kamuoyu ile paylaştı. Ali Yalçın 3600 ek gösterge düzenlemesinin Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yapılan görüşmede gündeme geldiğini söyledi. Yapılan görüşmede Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'e 3600 ek gösterge düzenlemesinin çıkması için talimat verdiği bildirildi. 

CUMHRUBAŞKANI ERDOĞAN 3600 EK GÖSTERGE TALİMATI VERDİ

Kritik görüşmeye dair açıklama yapan Memur – Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, “Daha önce 3600 ek gösterge düzenlemesini masalarda görüşmek istediğimizde bize bunun bizim yetkimizde olmadığı söyleniyordu. Dolayısıyla bu görüşme yapılamıyordu. Cumhurbaşkanımız ile yaptığımız görüşmede   bunun çok daha ötesinde bir gelişme oldu. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan bizim 3600 ek gösterge talebimizin ardından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı'na dönerek, 'Memur – Sen ile 3600 ek gösterge düzenlemesini 2022 yılı içerisinde bir an önce tamamlayın, birlikte çalışarak bunu hayata geçirecek hale getirin ve bize de takdim edin.' diyerek talimatını verdi. Bu şekilde önemli bir kazanım bir fırsat olarak önümüze çıktı.” dedi.

3600 EK GÖSTERGE ÇIKINCA MEMURLAR NE KAZANACAK?

Memur – Sen Genel Başkanı Ali Yalçın 3600 ek göstergenin getireceği faydalardan da bahsederek, “3600 ek gösterge çıktığında tüm memurlarımız büyük bir kazanım elde edecekler. Çünkü memurlar emekli olduklarında 30 Bin TL'lik ikramiye artışı meydana getirecek bir düzenlemeden bahsediyoruz. Ayrıca emekli maaşlarına da ekstradan 750 TL'lik bir artış getirecek. Böylersine kritik bir gelişmede uzun bir sürenin ardından önemli bir gelişme kaydedebilmekten çok memnunuz.” ifadelerini kullandı. 

3600 EK GÖSTERGE DÜZENLEMESİ NE ZAMAN ÇIKACAK?

Memurların merakla bekledikleri 3600 ek gösterge düzenlemesinin ne zaman çıkacağına dair tarih artık netleşmeye başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'e talimat vermesinin ardından 3600 ek gösterge düzenlemesinin 2022 yılında çıkmasına kesin gözüyle bakılıyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@