SON DAKİKA: General ve Amiral Atama Listesi 2021 Resmi Gazete İle Yayımlandı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanan amiral atamaları son dakika ve General atamaları 2021 Resmi Gazete ile yayımlandı!

SON DAKİKA: General ve Amiral Atama Listesi 2021 Resmi Gazete İle Yayımlandı!

25 Ağustos 2021 tarihli Resmi Gazete ile yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Tarafından Yapılan Atamalar Hakkında Kararlar (Karar: 2021/425, 426, 427) kapsamında merakla beklenen general ve amiral atamaları yapıldı. Kara Kuvvetleri Komutanlığı General Atama Listesi, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Amiral Atama Listesi ve Havva Kuvvetleri Komutanlığı General Atama Listesi ile görevde yükselen yeni isimler belirlenmiş oldu.

Yine aynı kararname kapsamında Deniz Kuvvetleri Komutanlığında görevli 26 amiralin de görev yerleri değiştirildi. 3 sayılı Üst Kademe Kamu Yöneticileri ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Atama Usullerine Dair Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 9'uncu maddesinin birinci fıkrası gereğinde yapılan atamalar 25 Ağustos 2021 tarihli Resmi Gazete ile yürürlüğe girmiş oldu.

KORGENARAL RAFET DALKIRAN GENELKURMAY İSTİHBARAT BAŞKANI OLDU!

Yayımlanan atama kararları kapsamında Korgeneral rütbesi ile orduda hizmetlerini sürdüren Rafet Dalkıran Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından atılan imza ile Genelkurmay İstihbarat Başkanı görevine getirildi.

25-ağustos-atama-kararnamesi

ATAMA KARARNAMESİNİN PDF LİSTESİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ...

Hava Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde 30 general atanmış oldu. Genel Kurmay Personel Başkanı olarak görev alan Orgeneral Selçuk Bayraktaroğlu ise Genelkurmay 2. Başkanı olarak atandı. 3. Ordu Komutanı olarak ise Genel Kurmay GNPP. Başkanı Korgeneral Yavuz Türkgenci’nin ataması yapıldı. Korgeneral Kemal Yeni 1. Ordu Komutanı olarak atanırken Tümgeneral Fedai Ünsal ise Genelkurmay Lojistik başkanı olarak atandı. Atama Kararnamesi bugün yayımlanan 25 Ağustos 2021 tarihli Resmi Gazete ile yayımlanarak yürürlüğe girmiş oldu.

SONRAKİ HABER