Son Dakika! Google Huawei İle Android Anlaşmasını Sonlandırdı

Amerika ile Çin ticaret savaşı sonrası Amerika Huawei markasını kara listeye aldı. Kara liste haberi sonrası Google Huawei ile anlaşmasını sonlandırdı!

TEKNOLOJİ 20.05.2019 - 09:54 15.07.2021 - 00:15 Emlak 365

Amerika ile Çin ticaret savaşı sonrası Amerika Huawei markasını kara listeye aldı. Kara liste haberi sonrası Google Huawei ile anlaşmasını sonlandırdı!

Çin ile Amerika arasındaki ekonomik savaş her geçen gün derinleşirken ticaret savaşı kullanıcıları olumsuz etkilemeye devam ediyor. Dünyanın en büyük cep telefonu markalarından biri olan Huawei markası da ticaret savaşının ortasında kalmış durumda. Amerika Huawei markasını kara listeye aldığını duyurmuştu. Google Huawei İle Anlaşmasını Sonlandırdığını Duyurdu Huawei Google anlaşması yapılan açıklama ile iptal edildi. Google bundan sonra Android işletim sistemi için yapacağı güncellemelerin Huwaei markalı cep telefonlarına iletmeyecek. Buna ek olarak Huawei markalı cep telefonlarına Google uygulamaları bundan sonra yasaklanacak. Yani yeni nesil Huawei markalı cep telefonların bundan sonra anlaşmanın sona ermesi nedeni ile Google uygulamalarına erişemeyecek ve içerisinde hiçbir Google uygulamasına erişemeyecek. Huawei Markalı Cep Telefonlarında You Tube ve Google KullanılamayacakAnlaşmanın sona ermesi ile beraber bundan sonra üretilecek olan yeni Huawei markalı cep telefonları dünyanın en yaygın kullanılan arama motoru olan Google ve en çok kullanılan video paylaşım sitesi olan You Tube uygulamalarını kullanamayacak. Huwei Cep Telefonu Kullananlar Nasıl Etkilenecek?Elllerined Huawei markalı cep telefonu modelleri olan kişiler ise yeni yasaktan etkilenmeyecek. Yani eski telefonlarda Google ve You Tube kullanılmaya devam edilecek. Ancak Google Android İşletim Sistemi için yeni versiyon yayımlandığında ne yazık ki bu telefonlara versiyon yayımı yapılmayacak sadece eski işletim sistemleri için yapılan güncellemelere ulaşılabilecek. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@