Son Dakika Haberi! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan bayram ikramiyesine zam açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan emeklilere ödenecek olan bayram ikramiyesi konusunda son dakika açıklamasında bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan zam olup olmayacağına ilişkin kararı açıkladı.

Finans 20.04.2022 - 13:42 20.04.2022 - 13:42 Mustafa Karagöz

Emlak365.com  - AK Parti grup toplantısı kapsamında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan milyonların merakla beklediği emekli ikramiyelerine zam konusuna ilişkin açıklamalarda bulundu. Erdoğan'ın ekonomi ve ikramye zammına ilişkin açıklamasının detayları ile konuşmasının satır başları haberimizde. 

ERDOĞAN'DAN EMEKLİ İKRAMİYELERİNE ZAM AÇIKLAMASI

AK Parti grup toplantısı sonrasında TBMM'de basın mensuplarınn sorularına yanıt veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'in ikramiye açıklamasına değindi. Basın mensuplarında sorulan "Bayram İkramiyelerine zam olacak mı?" sorusuna yanıt veren Cumhurbaşkanı Erdoğan ödemelerin ne kadar yapılacağını açıkladı. 

Vedat Bilgin'in açıklamalarını hatırlatan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan emeklilerin ne kadar ödeme alacağına ilişkin "Emekli bayram ikramiyesi Çalışma Bakanımızın dediği gibi 1100 TL olarak yatacak." ifadelerini kullandı. 

ÇALIŞMA BAKANI VEDAT BİLGİN NE DEMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamasından bir gün önce Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin emekli ikramiyelerinin ne kadar ödeneceğine ilişkin canlı yayında açıklamada bulunmuştu. Bakan Bilgin o konuşmasında şu ifadelere yer vermişti. 

"Bayram ikramiyelerine yönelik artış gündemimizde yok. 28-29 Nisan'da ödemeler yapılacak. İki bayramda maliyet 25 milyar lira seviyesinde. Emeklilere 1100 lira ödenecek. Ödeme tutarı her zaman değerlendirilebilir. Sayın Cumhurbaşkanımızın gündeme getirebileceği şeyler olabilir. Şu andaki gündemde artış yok."

ERDOĞAN İKRAMİYE ZAM AÇIKLAMASI

DUL YETİM VE EMEKLİLER NE KADAR ÖDEME ALACAKLAR?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'in açıklaması sonrası emeklilerin hak sahipliği kapsamında dul ve yetimlerin ne kadar ikramiye ödemesi alacakları da kesinleşti. 

Emekli maaşı her vatandaşa 1100 TL bayram ikramiyesi ödenecek.

Yüzde 75 hak sahipliği olan dul maaşı alanlara 825 TL bayram ikramiyesi ödenecek.

Yüzde 50 hak sahipliği  olanlara dul maaşı alanlar 550 TL bayram ikramiyesi ödenecek.

Yüzde 25 hak sahipliği olan yetim maaşı alanlar ise 275 TL bayram ikramiyesi ödenecek.

BAYRAM İKRAMİYESİ ÖDEMELERİ NE ZAMAN YATACAK?

Çalışma Bakanı Vedat Bilgin Ramazan Bayramı öncesinde ödenecek olan ikramiyelerin hangi gün hesaplara yatacağını da açıkladı. Bayram ikramiyeleri 28 Nisan Perşembe ve 29 Nisan Cuma günleri emekli ve hak sahiplerine ödenecek. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@