Son Dakika Haberi Erdoğan resmen açıkladı! Asgari ücrete de Temmuz'da zam yapılacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan enflasyon oranlarına ilişkin konuşmasında ücretliler başta olmak üzere her gelir grubundan, her kesimden vatandaşın alım gücünde iyileştirme olacağını söyledi.

Finans 04.06.2022 - 13:32 04.06.2022 - 13:32 Mustafa Karagöz

AK Parti 30. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı başladı. Ankara'nın Kızılcahamam ilçesinde düzenlenen  toplantı kapsamında Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan bir konuşma gerçekleştirdi. Erdoğan konuşmasında siyasi gündemin çok sayıda konu başlığı hakkında açıklamalarda bulunurken ekonomiye de değindi. 

DESTEK MESAJI VERDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan yaşanan sorunlu dönemde vatandaşlara verilen destek miktarını açıkladı. AK Parti'nün hükümete geldiği 2002 senesinden bu zamana kadar vatandaşlara "Aile ve sosyal hizmetlerde son 20 yılda toplam 522 milyar liranın üzerinde sosyal yardım yaptık." açıklamasında bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasının devamında ise "Kamuda 192 bin yeni engelli kardeşimizi istihdam ettik." dedi. 

MİLLİ GELİR 1 TRİLYON DOLAR SINIRINDA

Ekonomide yaşanan değişimler hakkında da konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli Gelirin 238 milyar dolardan 1 trilyon dolara kadar çıktığını söyledi. Bu noktada geçmiş yıllarda yaşanan olayları hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan "Şayet Gezi olaylarıyla başlayan ve ardı ardında devam eden ihanetlerin ülkemize kur, faiz, enflasyon şer üçgeni üzerinden ödettiği ağır bedeller olmasaydı bugün 1,5 trilyon doları bulan bir milli gelirle çok farklı bir yerde olacaktık. Sahnede ülkemiz aleyhine hangi oyun sergilenirse sergilensin, gerisinde bunu destekleyecek bir ekonomik sabotaj mutlaka vardır." dedi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan yaşanan tüm bu gelişmelere rağmen ülkemize ne siyasette ne ekonomide diz çöktürülmesine izin vermedik, vermeyeceğiz ifadelerini kullandı. 

ASGARİ ÜCRET MESAJI

Milyonlarca vatandaşın beklediği asgari ücret için de bir kısa mesaj veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, müjdeli ifadeler kullandı. Petrol fiyatlarının çok arttığını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan maaş zamları için "Değerli kardeşlerim, petrol fiyatlarının 2-3 kat arttığı bir dönemde, dünyada neyin nereye geldiğini takip ediyorsunuz. Ücretliler başta olmak üzere her kesimden vatandaşımızın gelirlerini artırarak aradaki farkı kapatacak programları hazırlıyoruz." dedi. 

DAHA ÖNCEDE AÇIKLAMIŞTI

Cumhurbaşkanı Erdoğan birkaç gün önce katıldığı bir toplantı sonrası asgari ücret konusuna üstü kapalı mesaj vermişti. Vatandaşların refah gücünün eski seviyesine çıkarılacğaını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İnşallah önümüzdeki haftalarda ve aylarda bu çerçevede yeni müjdelerle milletimizin karşısında olacağız demişti. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@