Son Dakika! Halkbank Konut Kredisi Faiz İndirimi Yaptı, En Uygun Kredi Veren Banka Oldu

Halkbank konut kredisi faiz oranları için indirim haberi geldi. En uygun konut kredisi veren banka Halk Bankası konut kredisi paketi oldu.

KONUT KREDİSİ 13.02.2019 - 10:55 15.07.2021 - 00:17 SERHATMEDYA

Halkbank konut kredisi faiz oranları için indirim haberi geldi. En uygun konut kredisi veren banka Halk Bankası konut kredisi paketi oldu.

Sonunda beklenen haber geldi. Pek çok haberimizde belirttiğimiz gibi indirim yapmayan son kamu bankası olan Halk Bankası konut kredisi paketinde indirim yaptı. Emlak365. com olarak sizler için indirimleri takip etmeye ve anlık olarak bildirimlerle size aktarmaya devam ediyoruz. Halk Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları Halkbank konut kredisi faiz oranı yüzde 1,65 olarak revize edildi. Bankanın daha önce uyguladığı kredi oranı yüzde 1,77 olarak açıklanmıştı. Yapılan indirim ile en uygun konut kredisi veren banka unvanını Halkbank ele geçirirken en düşük konut kredisi faiz oranı ise yüzde 1,65 oldu. Halkbank Konut Kredisi Hesaplama Yapılan indirimin ardından 120 ay vadeli 100 bin lira konut kredisi kullanan bir kişinin aylık ödemesi 1.919 liraya gerilerken toplam kredi geri ödemesi ise 230 bin liraya geriledi. Toplam ödenen faiz 130 bin liraya düşerken, kredi çeken kişinin 120 ay boyunca bin lira sabit kira ödeyeceği hesaplanırsa kiracı olan bir kişinin kira ödemesi yerine bankaya faiz ödeyerek ev sahibi olması fırsatı biraz daha avantajlı hale geldi ve aradaki fark 10 bin liraya kadar geriledi. Ancak bizim hala emlak365.com olarak tavsiyemiz seçime kadar faiz indiriminin devam edeceği ve bu nedenle mümkün olduğunca beklemede kalarak, konut fiyatlarının yakından takip edilerek alım için uygun fırsat beklenmesi yönünde. 

Haber Kaynağı: Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@