Son Dakika: Heyelan Nedeni İle Düzce Zonguldak Batı Karadeniz Yolunda Çökme Meydana Geldi

Düzce-Zonguldak Batı Karadeniz bağlantı yolunda heyelan meydana geldi. Heyelan sonrasında yolda kısmi çökme yaşanırken ekipler olay yerinde güvenlik önlemi alarak yolu ulaşıma kapattı.

Son Dakika: Heyelan Nedeni İle Düzce Zonguldak Batı Karadeniz Yolunda Çökme Meydana Geldi

Düzce ile Zonguldak arasında karayolu ulaşımının sağlandığı Düzce-Zonguldak Batı Karadeniz bağlantı yolu kısmında çökme meydana geldi. Düzce istikameti Çiçekpınar köyü mevkisinde dün akşam saatlerinde meydana gelen heyelan nedeni ile kara yolu ulaşıma kapandı.

Kara yolları ekipleri tarafından yürütülen yoğun çalışmalar kapsamında ulaşımın aksamaması adına alternatif yol oluşturulmaya çalışılıyor. Bölgede yaşanan yoğun yağış nedeni ile dün akşam meydana gelen heyelan nedeni ile kara yolunun Düzce istikametinde çökme meydana geldi.

JANDARMA EKİPLERİ GÜVENLİK TEDBİRİ ALARAK YOLU ULAŞIMA KAPADI!

Yolda yaşanan çökmenin ardından Jandarma ekipleri Şifalı Su ile Akçakoca Sapak mevkilerinde önlem alarak yolu araç geçişine kapattı. Kara Yolları Genel Müdürlüğü ekipleri olay yerine intikal ederken yolun yaklaşık 85 metrelik bölümünde çökme meydana geldiği belirlenerek çökmenin yaşandığı alanda teknik inceleme gerçekleştirildi.

Çökme nedeni ile yol araç trafiğine kapatılırken İstanbul istikametine gidecek araçlar, Sakarya-Kocaali yönüne, Ankara yönüne gidecek araçlar ise Zonguldak- Ereğli yoluna yönlendirilmeye başlandı. Ulaşım açısından büyük önem taşıyan yolun çökme yaşanan bölümünde teknik incelemenin tamamlanmasının ardından tamirat çalışmaları ivedilikle yürütülecek.

Yol açılana kadar ise Kara Yolları Genel Müdürlüğü tarafından belirlenecek olan alternatif rota kullanılarak vatandaşların mağdur olmasının önüne geçilecek. Çalışmaların mümkün olan en kısa sürede tamamlanacağı ve yolun yine eskiden olduğu gibi aynı güzergahla kullanıma açılması bekleniyor. Yolun yaklaşık 85 metrelik bölümünde çökme yaşanırken yaşanan çökmenin nedeni ise bölgede yaşanan heyelan olarak gösterildi.