Son Dakika! İcra'da Uygulanan Faize Son

Borcundan dolayı icralık olan tüketiciler fazla faize itiraz edebilir. İtiraz dilekçesi nereye verilecek, yapılan masraflar kime ait, itiraz süresi kaç gün?

Gündem 05.04.2019 - 12:20 15.07.2021 - 00:16 Serhat Karaman

Borcundan dolayı icralık olan tüketiciler fazla faize itiraz edebilir. İtiraz dilekçesi nereye verilecek, yapılan masraflar kime ait, itiraz süresi kaç gün?

Borcundan dolayı icralık olan tüketiciler fazla faize itiraz edebilir.Bugün Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Mahmut Şahin'in açıklamaları, icralık olanlara az da olsa bir umut oldu.Mahmut Şahin: “Uygulanan faize dikkat edin, itiraz hakkınız var”Genel Başkan Mahmut Şahin açıklamasında; borcundan dolayı icraya verilen tüketiciye olması gerekenden fazla faiz uygulandığını  söyledi."Bu uygulanan faize dikkat edin, itiraz hakkınız var” şeklinde konuştu. Tüketiciler Hakkını Aramalı!Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Mahmut Şahin, tüketicilerin her konuda hakkını aramaktan çekinmemesi gerektiğine de vurgu yaparak, uygulanan fazla faize itiraz etmek için herhangi bir zaman aşımının bulunmadığını söyledi.Ayrıca; itiraz için yapılan masraflar size ait değil.Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Mahmut Şahin, Tüketici işlemlerinde yıllık faiz oranlarının yüzde 20 civarında olduğunu belirtti.Ancak Bazı Bankalar Fazla Faiz Alabilir!Mahmut Şahin, “Ancak bazı bankalar, GSM operatörleri veya zincir mağazalar tüketiciyi borcundan dolayı icraya verdiğinde olması gerekenden fazla, yani yüzde 35 civarında faiz uyguluyor" dedi."Bunu yapanların işlettiği fazla faizle ilgili herhangi bir ceza almadığını sadece 'itiraz et hakkını al' denildiğini dile getiren Şahin, tüketicinin itiraz etmesi durumunda hakkını alabileceğini söyledi.Gelen icra kağıdını bilen birisine göstermek gerektiğini de söyleyen Şahin, “Açılan davanın kazanılması durumunda yapılan tüm masraflar karşı taraftan geri alınabiliyor.Ancak her 100 kişiden belki biri dava açarak işletilen fazla faiz oranını geri alıyor. Dolayısıyla 99 kişi bunu kabulleniyor” dedi.Emlak365.com
Gelişmelerden Haberdar Olun

@