Son Dakika! İnanlar İnşaat İçin Kayyım Talebi Geldi

Hakkında FETÖ üyesi olmak iddiası ile soruşturma başlatılan Serdar İnan yurtdışına kaçmış, İnanlar İnşaat ise çalışmalarını durdurmuştu.

Emlak Haberleri 10.09.2018 - 09:55 15.07.2021 - 00:19 Serhat Karaman

Hakkında FETÖ üyesi olmak iddiası ile soruşturma başlatılan Serdar İnan yurtdışına kaçmış, İnanlar İnşaat ise çalışmalarını durdurmuştu.

Türkiye'nin en büyük inşaat firmalarından biri İnanlar İnşaat hakkında başlatılan FETÖ soruşturması ile sarsılmış, şirket sahibi Serdar İnan'ın yurt dışına kaçması ile projelerini durdurmuştu. 600 Mağdur Aile Var! Söz konusu projelerin durması ve konut teslimlerinin yapılmaması nedeni ile İnanlar inşaat projeleri üzerinden ev satın alan 600 aile ne yazık ki mağdur oldu. Serdar İnan'ın Kanada'ya kaçmadan önce İnanlar İnşaat tarafından tamamlanan Teras Hayat Sitesi, Teras Plus Sitesi, Teras Koru Sitesi, Teras Tema Sitesi, Teras Mix Sitesi, Teras Lotus Sitesi, Teras Bahçe Sitesi, Teras Vadi Sitesi projelerinden ev alan 600 aile konutlarını teslim alamadıkları için mağduriyet yaşıyor. Mağdur olan kişiler bir avukat tutarak haklarını aramaya başladı. Mağduriyet yaşayan kişiler tarafından tutulan avukat yapmış olduğu açıklamada acilen İnanlar İnşaat için kayyım atanması talebinde bulundu. Yine mağduriyet yaşayan kişiler şirketin FETÖ bağlantılarının da detaylı bir şekilde araştırılması talebinde bulundu. Benzer bir mağduriyet yine FETÖ bağlantısı nedeni ile hakkında soruşturma başlatılan Fİ Yapı projelerinden konut satın alan kişilerin başına gelmiş ve ev parasını ödemesine rağmen binlerce kişi evini teslim alamayarak çok zor duruma düşmüştü. Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@