Son Dakika: İnşaatta Göçük Oldu, Yardıma Giden Asker Feci Şekilde Can Verdi!

Zonguldak Ereğli'de özel bir yurt inşaatında göçük meydana geldi. Şantiyede çalışan arkadaşına yardıma gittiği öğrenilen Karadeniz Bölge Komutanlığında görevli Astsubay Yasef Çalışkan göçük altında kaldı. Zonguldak Ereğli Kışla Mahallesi Kamyon Garajı arkasında meydana gelen göçükte toprak altında kalan asker yapılan tüm çalışmalara rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

EMLAK HABERLERİ 19.06.2021 - 20:01 19.06.2021 - 20:01

Zonguldak Ereğli Kışla Mahallesi Kamyon Garajı arkasında özel bir yurt inşaatı şantiyesinde göçük meydana geldi. Şantiyede bulunan ve o esnada arkadaşına yardım etmeye çalışan Karadeniz Bölge Komutanlığında görevli Astsubay Yasef Çalışkan bir anda toprak yığının altında kaldı. 

Yaşanan göçük sonrasında inşaat şantiyesinde bulunan işçiler hemen 112 Acil Servisi arayarak yardım çağrısında bulunurken bir yandan da arkadaşlarını toprak yığınından kurtarmaya çalışmaya başladılar. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda kurtarma görevlisi ve sağlık ekipleri sevk edildi. 

GÖÇÜK ALTINDA KALAN ASKER FECİ ŞEKİLDE CAN VERDİ! 

İhbar üzerine olay yerine kısa sürede Kdz. Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü Arama Kurtarma ekipleri sevk edilirken toprak altında kalan askerimizin kurtarılabilmesi adına hemen çalışmalara başlandı. İtfaiye ekipleri ve kurtarma ekiplerinin ortaklaşa çalışması ile iş makineleri de kullanılarak yaralı asker yaklaşık 1 saatlik çalışma ile göçükten kurtarıldı. 

Olaya tanıklık eden ve şantiyenin karşısında işyeri bulunan Kadir Erdoğan “Biz fırında çalışıyorduk. Kepçe orada hafriyat kazıyordu, altına da adam girmişti boruları tutuyordu. Merdiven boşluğundan toprak kayınca adam sıkıştı, kaldı orada. 1 buçuk senedir inşaat halinde. Yurt yapılacak, öğrenci yurdu. Seslendik ses vermiyordu. Kafasını kaldıramıyordu" diyerek olayın bir anda yaşandığını söyledi. 

Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu ile Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Taner Gün olay yerine gelerek kaza hakkında bilgi verirken ağır yaralı olarak göçükten kurtarılan askerimiz ise hastaneye kaldırıldı. Yapılan tüm müdahaleye rağmen 1 saat göçük altında kalan asker ne yazık ki hayatını kaybederken olayla ilgili soruşturma açıldı.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@