Son Dakika Irak'ta Askerlerimize Roketli Saldırı! Şehit Haberi Geldi

Milli Savunma Bakanlığı yapmış olduğu son dakika açıklaması ile Irak'ın kuzeyinde askerlerimize roketli saldırı düzenlendiğini duyurdu. Gerçekleştirilen saldırıda bir askerimiz şehit oldu.

Son Dakika Irak'ta Askerlerimize Roketli Saldırı! Şehit Haberi Geldi

Kuzey Irak'ya bulunan güvenlik güçlerimize terör örgütü PKK mensupları tarafından roketli saldırı düzenlendi. Milli Savunma Bakanlığı söz konusu hain saldırıya dair bir basın açıklamasında bulundu. MSB son dakika açıklamasında saldırı sonunda bir askerimizin şehit olduğunu açıkladı.

MSB'DEN BASIN AÇIKLAMASI

Irak'ın kuzeyinde bulunan Başika (Gedu) üs bölgesine gece saatlerinde roketli saldırı düzenlendi. Söz konusu saldırının 3 roket atışıyla gerçekleştiğini bildiren Milli Savunma Bakanlığı 1 roketin üs bölgesine düştüğünü açıkladı. Bunun dışında diğer iki roket ise bölgede bulunan bir köye düştü. Saldırı sonunda bir askerimiz şehit oldu. Ayrıca köye düşen roketlerden biri köyde yaşayan bir çocuğun yaralanmasına neden oldu.

MSB Twitter üzerinden yapmış olduğu açıklamasında "Irak’ın kuzeyinde bulunan Başika (Gedu) üs bölgesine bu gece saatlerinde roketli saldırı düzenlenmiştir. Atılan üç roketten biri üs bölgesine, diğer ikisi köy içerisine düşmüştür. Saldırıda bir kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, köyde yaşayan bir çocuk da yaralanmıştır." bilgilerini verdi.

SİHA GÖREVLENDİRİLDİ

Roketli saldırının ardından ise bölgede SİHA görevlendirildi. Milli Savunma Bakanlığı SİHA'nın göreve çıktığını ve bölgede tüm tedbirlerin alındığını duyurdu.

Basın açıklamasının sonunda ise şehit askerimize dair "Kahraman Şehidimize Allah’tan rahmet, değerli ailesine ve Türk Silahlı Kuvvetlerimize başsağlığı ve sabır, yaralı çocuğumuza da acil şifalar diliyoruz." ifadeleri yer aldı.