Son Dakika! İstanbul İkitelli'de Bina Çöktü Sirenler Çalıyor

Elde edilen ilk bilgilere göre İstanbul İkitelli'de yer alan Masko Sanayi Sitesi'nde bir bina çöktü. Olay yerine çok sayıda itfaiye ve sağlık ekibi gönderilirken can kaybı olup olmadığı bilinmiyor.

Son Dakika! İstanbul İkitelli'de Bina Çöktü Sirenler Çalıyor

İstanbul'un İkitelli İlçesinde yer alan Masko Sanayi Sitesinde bir binanın henüz belirlenemeyen bir nedenden dolayı çöktüğü haberi geldi.

İSTANBUL'DA BİNA ÇÖKTÜ

Son dakika haberine göre; İstanbul İkitelli'de bulunan Masko Sanayi Sitesi'nde bir binanın çöktüğü belirtiliyor. Mobilyacılar sitesinde meydana gelen çökme sonrası ise olay yerine çok sayıda iftaiye ekibi sevkedildi.

ikitelli çöken bina

İtfaiye ekiplerinin yanında ayrıca gelen ilk bigilerde bölgeye çok sayıda polis ve sağlık ekibi de yönlendirilmiş durumda.

Olay yerinden aktarılan bilgilerde iki kişinin göçük altında kaldığı iddia edildi. Ancak daha sonra valilik açıklamasında bu iddianın doğru olmadığı anlaşıldı.

Yaşanan çökmenin ardından bölgeye giden ekipler binanın etrafını kontrol altına aldılar ve taşıt geçmesine izin vermediler.

ikitelli çöken bina 2

Binanın neden çöktüğü, can kaybı olup olmadığına dair ise henüz resmi açıklama gelmedi. Ancak İstanbul Valiliği yaşanan olaya dair resmi açıklamada bulundu.

İSTANBUL VALİLİĞİNDEN RESMİ AÇIKLAMA GELDİ

İstanbul Valiliği açıklamasında "Bugün saat 15.15'te alınan bir ihbarda; Başakşehir ilçemiz İkitelli Organize Sanayi Bölgesi MASKO Mobilyacılar Sitesi'nde tek katlı bir mobilya atölyesinin çatısının çöktüğü bildirilmiştir. Olay yerine ivedilikle AFAD, İtfaiye, güvenlik ve sağlık ekipleri sevk edilerek çevrede gerekli güvenlik önlemleri alınmış olup, çalışmalar devam etmektedir. Alınan ilk bilgilere göre olayda yaralı ve can kaybımız bulunmamaktadır" bilgilerini kamuoyu ile paylaştı.

SONRAKİ HABER