Son Dakika! İstanbul Kuzguncuk Mahallesi Kentsel Dönüşüm Alanı İlan Edildi

İstanbul'da kentsel dönüşüm projeleri tüm hızı ile devam ederken yeni kentsel dönüşüm bölgeleri de ilan edilerek çalışmalar genişletiliyor.

Kentsel Dönüşüm 16.07.2018 - 19:30 15.07.2021 - 00:20 Serhat Karaman

İstanbul'da kentsel dönüşüm projeleri tüm hızı ile devam ederken yeni kentsel dönüşüm bölgeleri de ilan edilerek çalışmalar genişletiliyor.

İstanbul'un tarihi bölgeleri arasında yer alan Kuzguncuk Mahallesi'de yapılan yasal düzenleme ile kentsel dönüşüm kapsamına alındı. İstanbul'un Üsküdar ilçesi sınırları içerisinde yer alan 16 mahallenin kentsel dönüşümü için sona gelindi. İstanbul'da Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje Alanı İlan Edilen Yerler Arasına Kuzguncuk Mahallesi De Dahil Edildi Toplam 89 bin metrekarelik alanı kapsayan 16 mahallenin kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanı ilan edilmesi için yürütülen çalışmalarda beklenen kararlar birbiri ardına çıkartılmaya devam ediyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından 13 Temmuz 2018 tarihinde düzenlenen meclis oturumu esnasında aralarında tarihi Kuzguncuk Mahallesi'nin de bulunduğu 16 mahalle için Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje Alanı olarak belirlenmesi kararı alındı. Açıklanan karar metnide ‘Üzerindeki riskli yapılaşma nedeniyle güvenli ve yaşam kalitesi yüksek bir kentsel dokunun elde edilmesi, gayri yasal ve sağlıksız gelişmiş yerleşim alanlarının sağlıklı, yaşanabilir mekanlara dönüştürülmesi, yakın çevrede yaşayanların sosyal ve fiziki imkanlarının gelişmesi, eksikliği hissedilen kentsel donatı alanlarının sağlanması’ ifadelerine yer verildi. Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@