SON DAKİKA.. İstanbul'da Ulaşım Ücretlerine Yüzde 35 Zam Kararı

İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından yapılan son dakika açıklamasında İstanbul'da ulaşım fiyatlarına zam yapıldığını kamuoyu ile paylaştı.

EKONOMİ 07.02.2020 - 11:11 15.07.2021 - 00:10 SERHATMEDYA

İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından yapılan son dakika açıklamasında İstanbul'da ulaşım fiyatlarına zam yapıldığını kamuoyu ile paylaştı. İstanbul genelinde ulaşım fiyatlarına yapılan zam oranı ise yüzde 35.

İstanbul'da ulaşım ücretlerinin belirlenmesi için Ulaşım Koordinasyon Merkezi toplantısı gerçekleştirildi.İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Afet Koordinasyon Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantı kapsamında ulaşım fiyatlarının geleceğine ilişkin kararlar alındı. Toplantı kapsamında yapılan değerlendirmelerde ulaşım fiyatlarına 3 yıldır zam yapılmadığı belirtilerek yeni zam kararı duyuruldu.İSTANBUL'DA ULAŞIMA YÜZDE 35 ZAMİstanbul'da ulaşım fiyatlarına yapılan zam kararına dair detaylar Sözcü tarafından paylaşıldı. Zam kararına dair İstanbul Otobüs Özel Halk Otobüsü Sahipleri ve İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Göksel Ovacık ile bir görüşme gerçekleştirdiğini duyuran basın organı zam kararının doğrulandığını duyurdu. Bu kapsamda İstanbul'da ulaşıma yapılan yüzde 35 zam sonrası; İETT, metro ve metrobüs tarifelerinde en kısa mesafe ücreti 2,60 TL'den 3,50 TL'ye yükseltildi. Karar Henüz Uygulanmaya Başlanmadıİstanbul ulaşım fiyatlarına yapılan zam kararı henüz uygulanmadı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin ilgili birimleri tarafından yapılacak onaylamanın sonrasında yüzde 35'lik zam kararı uygulamaya girecek. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@