Son Dakika! İYİ Parti'nin Lütfü Türkkan Kararı! Göreve Getirilen Erhan Usta Kimdir?

İYİ Parti'de Lütfü Türkkan'dan boşalan Grup Başkanvekilliği görevine Erhan Usta getirildi. Peki Erhan Usta kimdir? İşte son dakika gelişmesi.

Finans 08.11.2021 - 15:49 08.11.2021 - 15:50 Mustafa KARAGÖZ

İYİ Parti eski Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan'ın Bingöl'de bir ziyaret sırasında bir şehit yakınına küfretmesi nedeniyle görevinden istifa etmek zorunda kalmıştı. Lütfü Türkkan'dan boşalan göreve getirilecek isim merak edilirken İYİ Parti kararını açıkladı. 

İYİ PARTİ'DEN ERHAN USTA KARARI

İYİ Parti Samsun Milletvekili ve Ekonomi Politikaları Başkanı Erhan Usta, Lütfü Türkkan'dan boşalan İYİ Parti Grup Başkanvekilliği görevine getirildi. Gün içinde gerçekleştirilen seçimlerde grup başkanvekilliği için Erhan Usta'nın adı ön plana çıkmıştı. Erhan Usta'nın bu göreve getirilmesinde ise partinin Ekonomi Politikaları Başkanı konumunda olması ve ülkede son dönemdeki ekonomi gündemin yoğun olması etmenlerinin etkili olduğu öğrenildi. 

ERHAN USTA KİMDİR?

1966 tarihinde Samsun'un Havza ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Havza'da tamamladı. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Maliye Bölümü'nden mezun oldu. ABD Northeastern Üniversitesi'nde İktisat Politikası ve Planlama dalında bölüm birincisi olarak master derecesi aldı. 

Erhan Usta bir önceki seneye kadar MHP Milletvekili olup daha sonra partisinden ayrılarak İYİ Parti'ye katılmıştı.

NE OLMUŞTU?

Geçtiğimiz haftasonu öncesi İYİ Parti heyeti Bingöl'de bir ziyaret gerçekleştirmişlerdi. Ziyaret kapsamında bir vatandaş İYİ Parti Lideri Akşener'e HDP konusunda tepki göstermişti. Bu sırada Lütfü Türkkan vatandaşın boynunu sıkarak sarılmış ardından ise vatandaşa küfretmişti. Daha sonra ise vatandaşın şehit yakını olduğu öğrenilmişti. Sosyal medyada, kamuoyunda büyük tepki toplayan olay sonrası Türkkan özür mesajı yayımlamış ardından ise Meral Akşener'in talimatı sonrası  İYİ Parti Grup Başkanvekilliği görevinden istifa etmişti. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@