Son Dakika İzmir Deprem Haberi! Manisa ve Aydın'da Hissedildi

İzmir'de şiddetli deprem yaşandı. Deprem İzmir'de büyük panik yaratırken şiddetli depremin Manisa ve Aydın'da da hissedildiği açıklandı. İşte detaylar!

GÜNDEM 08.08.2019 - 11:54 15.07.2021 - 00:14 SERHATMEDYA

İzmir'de şiddetli deprem yaşandı. Deprem İzmir'de büyük panik yaratırken şiddetli depremin Manisa ve Aydın'da da hissedildiği açıklandı. İşte detaylar!

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Deprem Dairesi Başkanlığı (AFAD) İzmir’in Seferihisar ilçesinde yerin 18 kilometre derinliğinde 4.8 büyüklüğünde bir depremin meydana geldiğini duyurdu.Deprem Kuşadası Körfezi’nin 8,19 kilometre açığında gerçekleşti.Deprem Büyük Panik Yaşattı4,8 şiddetinde yaşanan deprem sonrası bölgede kısa sürede büyük panik yaşandı. Vatandaşlar depremin son derece şidddetli hissedilmesi nedeni ile büyük bir panik halinde kendilerini sokağa atarken henüz hasar tespiti konusunda açıklama gelmedi. Depremin merkez üssü olarak Kuşadası Körfezi açıklandı. Deprem sonrası  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ekipleri ile AFAD'ın özellikle de yakın köylerde hasar olup olmadığını incelemek üzere ekipleri acil kodu ile bölgeye sevk ettikleri bilgisi geldi. Öncü Deprem Mi, Artçı Sarsıntılar Olacak Mı?Deprem bölgesi ve fay hattı üzerinden yer alan İzmir'de deprem haberi sonrası herkes 4.8 büyüklüğünde depremin öncü deprem olup olmadığı sorusuna yanıt aramaya başladı.Depremin öncü deprem olmadığı bilgisi paylaşılırken artçı sarsıntılar yaşanabileceği ise dile getirildi. Depremin hemen ardından bazı kamu binaları ve büyük işyerlerinin kısa sürede boşaltıldığı, vatandaşların uzun süre içeriye girmek istemediği görüldü.  Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@