Son Dakika: İzmir Yine Sallandı, AFAD Karaburun Depremini Duyurdu

Türkiye peş peşe son dakika deprem haberleri ile sarsılmaya devam ederken yaşanan son deprem haberi İzmir'den geldi. AFAD, Kandilli Rasathanesi deprem haberi!

Gündem 27.07.2021 - 13:45 27.07.2021 - 13:49 Gülcan Özer

Son dönemde artan sismik hareketlilik dikkat çekerken AFAD ve Kandilli Rasathanesi tarafından yeni deprem haberi son dakika olarak duyuruldu. 2020 senesinde şiddetli deprem ile sarsılan İzmir yine sallandı. 

İzmir depremi için yapılan son dakika açıklaması ile depremin merkez üssü Ege Denizi Karaburun olarak duyuruldu. 

İZMİR'DE DEPREM Mİ OLDU? SON DAKİKA DEPREMİN ŞİDDETİ KAÇ?

T.C. İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, Deprem Dairesi Başkanlığı tarafında yapılan son dakika açıklaması ile depremin şiddeti 4.2 olarak ilan edilirken depremin merkez üssü ise Ege Denizi Karaburun olarak ilan edildi. 

Saat 13:02 itibari ile meydana gelen depremde ilk bilgilere göre herhangi bir olumsuz haber gelmezken vatandaşlar ise yaşanan deprem sonrası panik yaşadı. Ege Denizi bir süredir yoğun sismik hareketlilik yaşarken bölgede bu sabah yine bir deprem meydana gelmişti. 

izmir-deprem

Yerin 16,10 km derinliğinde meydana gelen depremde can kaybı yaşanmazken vatandaşlar sosyal medyada yaşadıkları panik hakkında açıklamalarda bulundu. Pek çok kişi depremi çok daha şiddetli hissettiklerini belirtirken yetkililer ise pandeminin unutulmaması gerektiğini belirterek insanlara evlerinde kalmaları çağrısında bulundu. 

Bu sabah Ege Denizinde yine bir deprem yaşanmış, Yunanistan merkezli yaşanan deprem Datça Muğla'da da hissedilmişti. Sabaha karşı yaşanan depremin şiddeti 3.9 olarak ilan edilmişti. 

Kandilli Rasathanesi ise İzmir Karaburun'da yaşanan depremin şiddetini 4.4 olarak ilan etti. İki kurum arasında yine fark oluştu.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@