SON DAKİKA: Kanal İstanbul İhale Tarihi Açıklandı Proje Güzergahı Üzerinde Gecekondusu, Evi, Arsası Olanlara Müjde Geldi!

Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı Cahit Turhan Kanal İstanbul Projesi hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

EMLAK HABERLERİ 09.01.2020 - 16:35 15.07.2021 - 00:11 Emlak 365

Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı Cahit Turhan Kanal İstanbul Projesi hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Kanal İstanbul ihale tarihi açıklandı, Kanal İstanbul Güzergahı üzerinde gecekondu, evi, arsası olanlara müjdeli haber geldi!

TRT Haber televizyon kanalında düzenlenen canlı yayına katılan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan Kanal İstanbul projesi hakkında açıklamalarda bulundu. 



KANAL İSTANBUL İHALESİ NE ZAMAN YAPILACAK?



Bakan Turhan 2010 yılında projeyi çalışmaya başladıklarını ve 2011 yılında da Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından kamuoyu ile paylaştıklarını belirterek ihalenin 2020 yılında yapılacağını duyurdu. 



KANAL İSTANBUL GÜZERGAHI ÜZERİNDE OLAN TAŞINMAZLAR NE OLACAK?



Kanal İstanbul Güzergahı üzerinde yer alan taşınmaz hakkında da açıklamada bulunan Turhan "Kanal İstanbul güzergahı üzerinde yer alan daha doğrusu Kanal İstanbul'un çevresindeki yapılan imar planlarına göre imarlı arsalar verilecek, belirli bir kısmına da ki orası da Küçükçekmece'nin kuzeyinde kalan Şahintepe Mahallesi, Altınşehir yakın civarı yerindeki yerler ki buralarda 7 - 8 bin tane depreme karşı riskli olan taşınmazlar var. 



Bunlar zaten kentsel dönüşüme alınması gereken binalar. Zaten bu yönü ile Kanal İstanbul projesi büyük bir şehircilik projesidir diyoruz. Bu konutların tamamı yenilenecek, depreme dayanıklı hale getirilecek. Burada yaşayan insanlar yapılan depreme dayanıklı konutlara yerleştirilecek. 



3. İstanbul Havalimanı projesini nasıl yaptıysak bu projeyi da yapacağız" dedi. 



Emlak365.com 


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@