Son Dakika Kandilli AFAD Deprem Haberi! Van 4 Şiddetinde Sallandı, Ardından İki Artçı Deprem Daha Oldu!

Türkiye'de orta şiddette yeni bir deprem daha gerçekleşti. Yapılan resmi açıklamaya göre Van'ın Yemlice ilçesinde bir deprem meydana geldi. 

Gündem 24.12.2021 - 02:18 24.12.2021 - 02:18 Engin Uzunoğlu

Türkiye bir deprem ülkesi olma özelliğinden dolayı sık sık orta şiddetli depremlerle karşılaşabiliyor. Bir süredir hareketli fayların üzerinde bulunan Van'da orta şiddetli depremler aralıklarla gerçekleşmeye devam ediyor. Yapılan son resmi açıklamalara göre bu gece saatlerinde Van'da orta şiddetli bir deprem daha gerçekleşti. 

KADİLLİ DEPREMİN ŞİDDETİNİ 4.0 OLARAK DUYURDU

Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü tarafından yapılan son dakika açıklamasına göre Van'ın Yemlice ilçesinde bu gece saat 01:44'te bir deprem meydana geldi. Depremin şiddeti Kandilli Rasathanesi tarafından 4.0 olarak açıklanırken depremin derinliğinin ise 5 km olduğu açıklandı. 

kandilli deprem-1

AFAD DEPREM DAİRESİ FARKLI AÇIKLAMA YAPTI!

Van'da meydana gelen deprem ile alakalı olarak AFAD Deprem Dairesi de bir son dakika açıklaması yaptı. AFAD'a göre deprem Van'ın Tuşba ilçesinde meydana gelirken depremin şiddeti 3.8 olarak açıklandı. AFAD depremin derinliği ile alakalı olarak da bilgi verirken 7 km derinlikte gerçekleştiğini ilan etti.

CAN VE MAL KAYBI YOK!

Deprem sonrasında son durum ile alakalı olarak bilgiler de merak ediliyor. Elde edilen bilgilere kısa süreli gerçekleşen deprem Van'ın merkezinde de hissedildi. Vatandaşları endişelendiren bu depremin neticesinde herhangi bir olumsuz ihbar yetkili birimlere yapılmadı. Vatandaşlardan olumsuz bir durum bilgisi kamuoyuna yansımazken herhangi bir can ve mal kaybının olması da beklenmiyor. 

İKİ ARTÇI DEPREM DAHA OLDU

Öte yandan Van'da gerçekleşen bu ilk depremin ardından iki tane de artçı deprem gerçekleşti. Yine Kandilli Rasathanesi tarafından verilen bilgilere göre saat 01:47'de Van'ın Değirmenözü ilçesinde 1.7 şiddetinde bir deprem gerçekleşti. Ardından ise saat 02:00'da da Van'ın Akçaören ilçesinde 2.8 büyüklüğünde bir artçı deprem daha gerçekleşti. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@