Son Dakika! Kısıtlama Olmayacak İller ile 1 Gün veya 2 Gün Sokağa Çıkma Yasağı Uygulanacak Şehirler Açıklandı

İçişleri Bakanlığı haftasonu öncesi sokağa çıkma yasakları, kısıtlamalar için hatırlatma duyurusunda bulundu. Bakanlık hangi illerde sokağa çıkma yasağı uygulanacağını, kısıtlamaların hangi saatlerde geçerli olacağını ilan etti.

Son Dakika! Kısıtlama Olmayacak İller ile 1 Gün veya 2 Gün Sokağa Çıkma Yasağı Uygulanacak Şehirler Açıklandı

İçişleri Bakanlığı hatfasonu öncesinde sokağa çıkma yasakları, kısıtlamalar ve diğer tedbirler ile ilgili bir basın duyurusu yayımladı. Sokağa çıkma konusunda hatırlatmalarda bulunan bakanlık hangi şehrin hangi günlerde ve hangi saatlerde tedbirlere uyması gerektiği konusunda bilgi verdi.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI'NDAN SOKAĞA ÇIKMA HATIRLATMASI

Bakanlığın yapmış olduğu açıklamasında mavi grupta yer alan Şırnak ile diğer satı, turuncu ve kırmızı grupta yer alan illerin durumlarına dair açıklamalar yer aldı. Sokağa çıkma yasakları bazı illerde tek gün bazı illerde ise tüm haftasonu uygulanacak. İşte o şehirlerin durumlarına dair tüm ayrıntılar.

Son Dakika! Kısıtlama Olmayacak İller ile 1 Gün veya 2 Gün Sokağa Çıkma Yasağı Uygulanacak Şehirler Açıklandı - Resim 1

Haftasonu Açık Olup Yasak Olmayacak Şehirler

İçişleri Bakanlığı'nın açıkladığı listede yer alan ve mavi grupta az riskli şehirlerde yer alan tek il Şırnak. Bu şehirde sokağa çıkma yasağı haftasonu gündüz olmayacak. Akşamları ise 21.00 ile 05.00 arasında uygulanacak.

Haftasonu sokağa çıkma yasağı olmayacak ve sadece haftaiçinde uygulanan akşam yasakları olan diğer şehirler ise sarı grupta yer alan iller olacak. Bu kapsamda Batman, Bitlis, Diyarbakır, Hakkari, Mardin, Muş, Siirt, Şanlıurfa, Uşak, Van'da Cumartesi ve Pazar günleri sokağa çıkma yasağı akşam 21.00'de başlayacak, sabah 05.00'te sona erecek.

HAFTASONU YASAK KAPSAMINDA KAPALI OLACAK ŞEHİRLER

Mavi grup ile sarı grup dışında kalan turuncu ve kırmızı gruptaki illerde haftasonu sokağa çıkma yasakları uygulanacak.

Son Dakika! Kısıtlama Olmayacak İller ile 1 Gün veya 2 Gün Sokağa Çıkma Yasağı Uygulanacak Şehirler Açıklandı - Resim 2

Cumartesi Serbest Pazar Yasak Uygulanacak İller

Adana, Afyonkarahisar, Ağrı, Bingöl, Burdur, Denizli, Hatay, Kahramanmaraş, Kars, Kırşehir, Manisa, Tunceli'de hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması Cumartesi akşam uygulanacak. Bu şehirlerde yaşayanlar Cumartesi günü gündüz serbest olacaklar. Ancak Cumartesi 21.00'den Pazartesi 05.00'e kadar yasak içinde olacaklar.

Cumartesi ve Pazar Tam Yasak Uygulanacak Şehirler

Adıyaman, Aksaray, Amasya, Ankara, Antalya, Ardahan, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bartın, Bayburt, Bilecik, Bolu, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Düzce, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Iğdır, Isparta, İstanbul, İzmir, Karabük, Karaman, Kastamonu, Kayseri, Kırıkkale, Kırklareli, Kilis, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Mersin, Muğla, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize, Sakarya, Samsun, Sinop, Sivas, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Yalova, Yozgat, Zonguldak.

Son Dakika! Kısıtlama Olmayacak İller ile 1 Gün veya 2 Gün Sokağa Çıkma Yasağı Uygulanacak Şehirler Açıklandı - Resim 3

Yukarıda yer alan ve kırmızı grupta bulunan şehirlerde Cumartesi ve Pazar günleri tam yasak uygulanacak. Bu illerde sokağa çıkma yasağı Cuma saat 21.00'de başlayacak ve Pazartesi 05.00'e kadar devam edecek.