Son Dakika! Kolin İnşaat İGA Hisseleri İçin Devir Kararı Aldı

Türkiye'nin mega projeleri arasında yer alan İstanbul Havalimanı ortakları arasında yer alan Kolin İnşaat İGA hisselerini devretme kararı aldı.

Emlak Haberleri 09.01.2019 - 20:19 15.07.2021 - 00:18 Serhat Karaman

Türkiye'nin mega projeleri arasında yer alan İstanbul Havalimanı ortakları arasında yer alan Kolin İnşaat İGA hisselerini devretme kararı aldı.

İGA Havalimanı A.Ş 7 Ekim 2013 tarihinde kurulurken geride bıraktığımı ay içerisinde gerçekleştirilen genel kurulda İGA sermayesi 7 milyar 368 milyon liraya yükseltilmişti.Kolin İnşaat İGA Hisse Devri Açıklaması "Türkiye'nin son dönemde ortaya koyduğu önemli mega projelerden biri olan İstanbul Havalimanı'nın sıfır noktasından itibaren ortakları arasında yer alan kuruluşumuz, bu yatırımın projenin tamamlanma aşamasına gelmesi ve işletmeye açılmasıyla birlikte yeni bir değerlendirmeye gitme kararı almıştır.Kolin İnşaat olarak farklı işlerimizde de ortaklığımızı sürdürdüğümüz İGA'da ortaklarımızla İGA'daki hisselerimizin devri üzerine görüşmelerimizi sürdürdüğümüzü belirtmek isteriz"İstanbul 3. Havalimanı Ortakları Kimler, İGA Ortakları ve Hisse Payları Şirket ilk kurulduğunda her biri yüzde 20 paya sahip olmak üzere 5 ortaktan oluşuyordu. Cengiz İnşaat San. Ve Tic. A.Ş. % 20Mapa İnşaat ve Tic. A.Ş. % 20Liman İnşaat San. Ve Tic. A.Ş. % 20Kolin İnşaat Tur. San. Ve A.Ş. % 20Kalyon Havacılık ve İnşaat A.Ş. % 20Emlak365.com
Gelişmelerden Haberdar Olun

@