Son Dakika! Komşuda Gece Saatlerinde Korkutan Şiddetli Deprem

Türkiye'nin komşu ülkelerinden olan İran gece saatlerinde depremle sarsıldı. Gelen ilk açıklamalarda ülkenin güneybatı kesiminde yer alan Kohgiluye ve Buyer Ahmed Eyaleti'nde yaşanan depremin çok sayıda kentte hissedildiği duyuruldu.

Son Dakika! Komşuda Gece Saatlerinde Korkutan Şiddetli Deprem

Türkiye'nin komşu ülkelerinden olan İran gece saatlerinde depremle sarsıldı. Gelen ilk açıklamalarda ülkenin güneybatı kesiminde yer alan Kohgiluye ve Buyer Ahmed Eyaleti'nde yaşanan depremin çok sayıda kentte hissedildiği duyuruldu. Depremin şiddetine dair yapılan ilk açıklama ise ülkenin deprem konusunda verilerinin incelediği Tahran Üniversitesi Sismoloji Merkezi'nden geldi.

Tahran Üniversitesi Sismoloji Merkezi depremin hemen ardından yayımladığı basın bilgilendirme açıklamasında depremin şiddeti, merkezi, hissedilen yerleşim noktalarına dair bilgi verdi. İşte yaşanan depreme dair tüm ayrıntılar.

İRAN'IN GÜNEYBATISINDA ŞİDDETLİ DEPREM

Tahran Üniversitesi Sismoloji Merkezi yaşanan depremin hemen ardından resmi açıklamada bulundu. Kurum duyurusunda depremin Kohgiluye ve Buyer Ahmed Eyaleti'nde meydana geldiğini duyurdu. Akşam saat 22.05 sularında meydana gelen depremin şiddeti 5.6 olarak açıklandı. Depreme ilişkin bir diğer resmi bilgi ise, korkutan depremin yerin yaklaşık 5.6 km derinliğinde meydana geldiği oldu.

5.6 şiddetinde yaşanan depremin ardından ise mal ve can kaybı olup olmadığına ilişkin çalışmalar başlatıldı. Bölgeden gelen ilk bilgilerde henüz can kaybına dair bir işaret olmadığı yönünde. Kohgiluye ve Buyer Ahmed Eyaleti'nde yaşanan depremin çok sayıda yerleşim yeri tarafından hissedildiği de öğrenildi.

GÜN İÇERİSİNDE TUNCELİ'DE DE DEPREM OLDU

Gün içerisinde yaşanan depremlerden bir tanesi de Tunceli'de meydana geldi.

İçişleri Bakanlığı AFAD Başkanlığı tarafından açıklanan deprem gündüz saatlerinde meydana geldi. Merkez üssü Tunceli'nin Tercan İlçesi olarak açıklanan depremin şiddeti 4.1 olarak ilan edilmişti. Yaşanan depremde herhangi can ve mal kaybı olmadı.

Emlak365.com