Son Dakika Konya Meram'da Şiddetli Deprem! Çevre İlleri De Sallayan Yer Sarsıntısını AFAD Açıkladı!

AFAD Deprem Dairesi tarafından yapılan son dakika açıklamasına göre Konya'nın Meram ilçesinde bir deprem meydana geldi. 

Gündem 08.11.2021 - 21:24 08.11.2021 - 21:24 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de son dönemlerde meydana gelen ve endişe veren depremlere bir yenisi daha eklendi. AFAD Deprem Dairesi tarafından yapılan son dakika açıklamasına göre Konya'nın Meram ilçesinde bir deprem gerçekleşti. Depreme dair tüm teknik detaylar hem AFAD Deprem Dairesi hem de Kandilli Rasathanesi Ve Deprem Araştırma Enstitüsü tarafından açıklandı.

KONYA MERAM'DA ŞİDDETLİ DEPREM

AFAD Deprem Dairesi tarafından yapıulan açıklamaya göre bu akşam saat 20:43'te Konya'nın Meram ilçesinde bir deprem meydana geldi. Deprem şiddeti AFAD Deprem Dairesi tarafından 5.1 olarak açıklandı. Depremin 10.61 km derinlikte meydana geldiği bildirildi. Kandilli Rasathanesi Ve Deprem Araştırma Enstitüsü de depremin şiddetini 5.1 bildirirken depremin merkezinin Konya'nın Meram ilçesinde Kızılören mevkisinde olduğunu duyurdu. Ayrıca Kandilli depremin 5 km derinlikte gerçekleştiğini duyurdu. 

afad konya depremi açıklaması

DEPREMDE CAN VE MAL KAYBI OLDU MU?

Konya'nın Meram ilçesinde şiddetli sayılabilecek bir depremin meydana gelmesinin a rdından herkes depremin can ve mal kaybına yol açıp açmadığını merak etmeye başladı. Şu anda yetkili birimler tarafından can ve mal kaybına ilişkin herhangi bir açıklama yapılmadı. Konya'nın deprem bölgesi olmamasından dolayı gerçekleşen deprem vatandaşlarda büyük paniğe yol açtı. Ancak mal ve can kaybı olup olmadığı şu ana kada rbelli olmazken bu yönde bir beklenti bulunmuyor. 

BAKAN MURAT KURUM AÇIKLAMA YAPTI

Meydana gelen depremin ardından Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum açıklama yaptı. Bakan Murat Kurum, “Konya'nın Meram ilçesinde meydana gelen deprem ile alakalı olarak tüm hemşehrilerime geçmiş olsun dileklerini iletiyorum. Gerekli incelemeleri yapabilmeleri için İl Müdürlüğü ekiplerimizi bölgeye sevk etmiş bulunmaktayız. Rabbim ülkemizi her türlü afetten muhafaza eylesin.” dedi.

DEPREM UZMANLARI UYARMIŞTI

Konya'da geçtiğimiz haftalarda da deprem olmuş şaşkınlıkla karşılanmıştı. Ancak deprem uzmanları Konya'nın bir kesiminin aktif fay hatları üzerinde olduğunu ve Konya Merkez özelinde bu yönde değerlendirmelerin yapılmasının yanlış sonuçlar doğurabileceği uyarısında bulunmuştular. Aynı uzmanlar Konya'da gerçekleşecek depremlerin büyün paniğe yol açmaması gerektiği konusunda da vatandaşları teskin edici açıklamalar yapmıştılar.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@