Son Dakika Koronavirüse Yakalanan Muharrem İnce Hastaneye Kaldırıldı

CHP'den ayrıldıktan sonra Memleket Partisini kurma hazırlığında olan Muharrem İnce geçtiğimiz günlerde koronavirüse yakalanmıştı. İnce'nin sağlık durumu nedeniyle hastaneye kaldırıldığı öğrenildi.

Son Dakika Koronavirüse Yakalanan Muharrem İnce Hastaneye Kaldırıldı

Koronavirüse yakalanan ve bir süredir evinde tedavi göre Muharrem İnce'nin hastaneye kaldırıldığı öğrenildi. Edinilen ilk bilgilerde Muharrem İnce'nin tedavisinin hastanede devam edeceği belirtildi.

MUHARREM İNCE HASTANEYE KALDIRILDI

Cumhuriyet Halk Partisi'nden ayrılarak yeni parti kurma çalışmalarına devam eden Muharrem İnce bu kapsamda çalışmalarına devam ediyordu. Memleket Partisi adına yürütülen çalışmalar sürecinde ise İnce koronavirüse yakalandığını duyumuştu. Kısa süre önce kendisine ait sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunan Muharrem İnce hastalığına ilişkin son durumu aktarmıştı.

İnce, Twitter'dan yapmış olduğu açıklamasında "Corona test sonucum pozitif çıktı. Benimle temaslı olanların test yaptırmalarını ve kendilerini karantinaya almalarını rica ediyorum. Arayan, soran, mesaj atan herkese çok teşekkür ederim. Sağlığınıza dikkat edin, sağlıklı, güzel günlerde buluşacağız" demişti.

Salgına yakalandığını duyuran Muharrem İnce tedavisine evinde devam ediyordu. Ancak öğrenilen son gelişmeler kapsamında Muharrem İnce'nin hastaneye kaldırıldığı bildirildi. Bu yönde yapılan ilk değerlendirmede ise İnce'nin tedavisinin artık hastanede devam edeceği yönünde.

MEMLEKET PARTİSİ HAZIRLIKLARI SÜRÜYORDU

Muharrem İnce salgına yakalanmadan önce Memleket Partisinin kuruluşu için çalışıyordu. Bu kapsamda Ankara'ya giden ve genel merkez binası için incelemelerde bulunan İnce o dönem yaptığı konuşmasında “Nisan ayı içerisinde başvurumuzu İçişleri Bakanlığı'na yapacağız. Yine nisan ayında partinin adını, logosunu, parti meclisi salonumuzda tanıtacağız” ifadelerine yer vermişti.