Son Dakika Kredi Faiz İndirimi Haberi: İkinci El Ev Alacaklara Yüzde 0.99 Faiz Oranı İle Konut Kredisi Müjdesi Geldi!

Bankaların konut kredisi faiz oranları bugün itibari ile yeniden güncellenirken ev sahibi olmak isteyen kişilere bankalardan satılık evler için düşük faizli kredi müjdesi geldi. Şekerbank konut kredis

Finans 01.12.2021 - 09:05 01.12.2021 - 09:05 Gülcan Özer

Yükselen konut fiyatları nedeni ile ev sahibi olmak her geçen gün biraz daha zorlaşırken ucuz ev sahibi olmak isteyen kişilere yönelik olarak bankalardan satılık evler için ilanlar yayımlanmaya devam ediyor. Pek çok banka mülkiyeti kendisine ait olan taşınmazları piyasa fiyatının çok daha altına satışa sunarken bu evlere özel konut kredisi kampanyaları da düşük faiz oranları ile dikkat çekiyor. 

Şekerbank konut kredisi kampanyası ile satışa sunmuş olduğu taşınmazlardan alan kişilere yüzde 0.99 faiz oranı ile konut kredisi desteği sağlayacağını ilan etti. Başlatılan kampanya bankanın resmi internet sitesi üzerinden ilan edilerek resmen başlamış oldu. Daha öncede benzeri kampanyaları Türkiye Finans ve Vakıfbank gibi bankalarda başlatmıştı. 

ŞEKERBANK KONUT KREDİSİ KAMPANYASI BAŞLADI! 

Şekerbank resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan ilan kapsamında ev sahibi olmak isteyen kişilere banka tarafından satışa sunulan taşınmazlardan almaları şartı ile yüzde 0.99 faiz oranı ile kredi desteği sağlanacağı duyuruldu. Bankanın yapmış olduğu açıklamada bu kampanya için geçerli olan faiz oranı yüzde 0.99 olarak ilan edildi. 

konut kredisi şekerbank

VAKIFBANK'TAN SATILIK GAYRİMENKULLER İÇİN BANKA GAYRİMENKULU KREDİSİ DESTEĞİ VERİLİYOR! 

Satışa sunmuş olduğu banka gayrimenkulleri için kredi desteği veren bir diğer banka ise Vakıfbank oldu. Türkiye'nin en büyük bankalarından biri olmasının yanı sıra kamu bankası statüsü ile de dikkat çeken Vakıfbank Banka Gayrimenkulü Konut, İşyeri ve Arsa Alım Kredisi Kampanyası kapsamında satışa sunduğu taşınmazlar için 120 aya kadar vadeli olmak  üzere yüzde 1,29 faiz oranı ile kredi desteği sağlıyor. 

vakıfbank banka gayrimenuklu konut kredisi

 EN UYGUN KONUT KREDİSİ HANGİ BANKADA, EN DÜŞÜK FAİZ ORANI YÜZDE KAÇ?

Yapılan son güncellemelerin ardından en düşük konut kredisi fazi oranı yüzde 0,69 olarak korunurken en uygun konut finansmanı veren banka ise Türkiye Finans Katılım Bankası oldu. Türkiye Finans Gayrimenkul Finansmanı kampanyası kapsamında bankanın kendi elinde bulunan konut, işyeri, arsa, tarla ve apartman dairesi gibi taşınmazlar için yüzde 0,69 seviyesinden başlayan oranlarla finansman desteği sağlayacağını ilan etti. 

türkiye finans banka gayrimenkulu kampanyası

60 aya kadar vadeli finansman başvuruları için yüzde 0,69 oranı ile konut finansmanı desteği sağlanırken 61 - 120 ay vadeli finansman desteği başvuruları için ise bana yüzde 0,79 oranı ile destek sağlayacak. Söz konusu oranların tümü bankaların kendileri tarafından satışa sunulan 2. el taşınmazlar için geçerli olacak.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@