Son Dakika Kredi Haberi: Vakıfbank Sıfır Konutlara Özel Düşük Faizli Konut Kredisi Kampanyası Başlattı!

Merkez Bankası tarafından yapılan faiz indirimi sonrasında Vakıfbank sıfır konut kredisi kampanyası başlattı. Ev almak isteyenler için Vakıfbank konut kredisi kampanyası detayları haberimizde...

Finans 20.11.2021 - 03:04 20.11.2021 - 03:04 Gülcan Özer

Devlet bankaları bugün yapmış oldukları ortak açıklama ile konut kredisi faiz oranlarında indirime gittiklerini duyurmuştu. Vakıfbank internet sitesi üzerinden yapılan açıklama ile sıfır konutlara özel konut kredisi kampanyası ilan edildi. 

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından Eylül 2021 PPK toplantısı ile 100 baz puan, Ekim 2021 PPK toplantısı ile 200 baz puan ve Perşembe günü gerçekleştirilen Kasım 2021 PPK toplantısı ile de 100 baz puan olmak üzere toplam 400 baz puan faiz indirimi yapılmıştı. Özel bankalar faiz indirimlerine tepkisiz kalırken kamu bankaları ise konut kredisi paketinde faiz indirimi yaptı. 

SON DAKİKA İNDİRİM HABERİ GELDİ: VAKIFBANK KONUT KREDİSİ FAİZ ORANI DÜŞTÜ! 

Merkez Bankası tarafından son 3 toplantıda yapılan faiz indirimi ile politika faiz oranı yüzde 19 seviyesinden yüzde 15 seviyesine çekilmişti. Devlet bankaları yapmış oldukları güncelleme ile ticari kredilerde faiz indirimi yaparken konut kredisi faiz oranlarında ise ilk olarak yüzde 1,37 olan konut kredisi faiz oranlarını yüzde 1,29 olarak revize etmişlerdi.

vakıfbank sıfır konut kredisi

Bugün yapılan yeni açıklama ile konut kredisi faiz oranlarının yüzde 1,20 seviyesine çekildiği ilan edildi. Ancak Vakıfbank resmi internet sitesi üzerinden kampanyalar bölümünden yayımlanan duyuruda düşük faizli kredi desteğinin sadece sıfır konutlar için geçerli olacağı ilan edildi. 

Banka tarafından yapılan açıklamada yüzde 1,20 faiz oranlı konut kredisi desteği Sıfır Konutlara Özel SarıPanjur Konut Kredisi başlıı ile yayımlanırken "1.El / sıfır konutlar için kullanılabilecektir" ifadelerine yer verildi. 

vakıfbank konut kredisi hesaplama tablosu 20 kasım

VAKIFBANK KONUT KREDİSİ BAŞVURUSU NEREDEN, NASIL YAPILIR?

Düşük faizli konut kredisi kampanyası sadece sıfır konutlar için geçerli olarak ilan edilirken kredi başvurusu da bu nedenle Vakıfbank şubeleri üzerinden alınacak. 

VAKIFBANK KONUT KREDİSİ BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Yüzde 1,20 faiz oranı ile verilen krediden yararlanmak isteyen kişilerin; 

  • VakıfBank kredi kartı,
  • Vakıfbank ek hesap,
  • Fatura otomatik ödeme talimatı,
  • Vakıfbank Kredili Hayat Sigortası,
  • Konut Sigortası, DASK ve mobil/internet bankacılık hizmetlerine ilave olarak Can Yeleği Yıllık Hayat Sigortası, Cankurtaran Sağlık Sigortası, Güneşim Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, Türkiye Sigorta Her Şeye Hazırım Ferdi Kaza Sigortası ya da VakıfBank Kazandıran Süper Tarife ürünlerinden en az iki tanesi tanımlaması şartı aranacak.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@