Son Dakika Kredi Haberi: Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank Temel İhtiyaç Destek Kredisi 2. Faz Başvuru Ekranı İddiası

Seçim hazırlıkları devam ederken ekonomide yaşanan dalgalanma nedeni ile hükümetin yeni seçim yatırımı olarak 0.49 faiz oranı ile 6 ay ertelemeli 10 bin TL ihtiyaç kredisi için 2.faz iddiası geldi!

Finans 03.10.2021 - 11:35 03.10.2021 - 11:49 Gülcan Özer

Enflasyon rakamlarında yaşanan hızlı yükseliş cepleri yakarken vatandaş  büyük bir geçim sıkıntısı yaşamaya başlamıştı. Özellikle de asgari ücretli çalışanlar ve dar gelirli vatandaşlar ay sonunu getirmekte zorlanırken pandemi döneminde kamu bankaları üzerinden verilen temel ihtiyaç desteği kredisi paketinde yeni bir son dakika gelişmesi yaşandı. 

Son açıklanan anket sonuçlarında AK Parti'nin oy oranında düşüş yaşandığı görülürken siyaset kulisleri erken seçim olmasa dahi hükümetin 2023 seçimleri için hazırlığa başlanacağını iddia ederek yeni bir kredi paketi haberi verdi. Hükümete yakın kaynaklara dayandırılan habere göre Merkez Bankası tarafından yapılan faiz indirimi de bu adımın ilk sinyali oldu. 

ASGARİ ÜCRETLİ ÇALIŞANLARA UCUZ KREDİ DESTEĞİ: TEMEL İHİYAÇ DESTEĞİ 2. FAZ BAŞVURUSU!

Halk Bankası, Vakıfbank ve Ziraat Bankası tarafından verilen ucuz kredi desteği paketini kapsayan Temel İhtiyaç Desteği kredisi paketinde heyecanlandıran bir son dakika gelişmesi yaşandı. Siyaset kulislerinde ortaya atılan iddialara göre hükümet yeni seçim yatırımı olarak vatandaşların ekonomik olarak rahatlamasını sağlayacak 2. faz destek kredisi başvuruları için hazırlıklara başladı. 

temel-ihtiyaç-destek-kredisi-1

Bir önceki kredi paketnide aylık hane halkı geliri 5 bin TL olarak belirlenirken temel ihtiyaç desteği 2. faz kredi başvurusu için ise bu sınır asgari ücret olan 2 bin 825 TL olarak belirlenecek ancak her hanede bir kişi olmak üzere başvuru herkese açılacak. Yani hane halkı geliri şartı kaldırılacak ve sadece kişi gelir şartı uygulanacak. Ancak her evden sadece bir kişiye ucuz kredi desteği sağlanarak krediden daha fazla kişinin yararlanması sağlanacak. 

6 AY ÖDEMESİZ 10 BİN TL TEMEL İHTİYAÇ DESTEĞİ BAŞVURUSU YIL SONUNA KADAR BAŞLAYABİLİR! 

Kış döneminde artacak olan doğalgaz ve elektrik faturaları ile vatandaşın büyük bir geçim sıkıntısına düşmesinin kaçınılmaz olduğunu belirten finans uzmanları temel ihtiyaç destek kredisi başvurusu için bu nedenle yıl sonuna kadar başvuru ekranın açılabileceğini dile getirdiler. 

3 devlet bankası üzerinden 2. faz olarak kredi başvuruları alınmaya başlanacak. Bir önceki kredi paketinden yararlanmayan ya da düşük tutarlı yararlanan kişilere öncelik verilebileceği belirtilirken kampanyanın önümüzdeki günlerde Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından ya da bizzat Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanabileceği belirtildi. Söz konusu iddialar hakkında ise hükümet kanadından resmi bir açıklama yapılmadı ve doğrulama gelmedi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@