Son Dakika Kredi İndirim Haberi: İlk 6 Ay Tek Kuruş Ödeme Yok, İş Bankası Konut Kredisi Faiz Oranı Düştü!

Merkez Bankası 100 baz puan faiz indirimi hamlesi sonrasında beklenen ilk faiz indirimi haberi İş Bankası tarafından verildi. Konut kredisi faiz oranı düştü, 6 ay ertelemeli kredi müjdesi geldi!

Finans 27.09.2021 - 17:25 27.09.2021 - 17:28 Gülcan Özer

Konut kredisi çekerek ev sahibi olmak isteyen kişilere yönelik olarak ilk faiz indirimi haberi İş Bankası tarafından verildi. İş Bankası konut kredisi paketinde hem faiz indirimi yaptı hem de ilk taksit ödemesi için 6 ay erteleme hakkı tanıdı. 

Yani konut kredisi çekerek evini bugün alan kişiler ilk taksit ödemesini Mart 2022 tarihine kadar öteleyebilecekler. Böylelikle ekonomik olarak rahatlama yaşanana kadar taksit ödemesi yapmayacağınız için evinize daha rahat yerleşmenize de olanak sağlanıyor. 

İŞ BANKASI 6 AY ERTELEMELİ KONUT KREDİSİ KAMPANYASI BAŞLADI!

İş Bankası konut kredisi paketinde Merkez Bankası tarafından Perşembe günü yapılan 100 baz puanlık faiz indirimi hamlesi sonrasında indirim yaptığını açıkladı. TCMB Eylül ayı PPK toplantısı ile yapılan piyasalara yapılan müdahale sonrasında ilk kez özel bir bankanın konut kredisi paketinde faiz indirimi yapıldığı ilan edildi. 

iş-bankası-konut-kredisi-hesaplama

Yapılan faiz indirimi hamlesi sonrasında İş Bankası konut kredisi faiz oranı yüzde 1.38 oranı seviyesine çekildi. İş Bankası konut kredisi faiz indirimi hamlesi sonrasında 120 ay vadeli 200 bin lira konut kredisi çekmek isteyen kişilerin aylık taksit tutarları 3 bin 420 TL seviyesine geriledi. 

iş-bankası-6-ay-ertelemeli-konut-kredisi

6 Ay ertelemeli kredi kullanan kişiler Mart 2022 tarihine kadar ödeme yapmazken Mart ayında ilk taksit ödemesi faiz tutarının toplu olarak tahsil edileceği nedeniyle 16 bin 652 TL olarak tahsil ediliyor. Ertelemeli konut kredisi çekmeyen kişiler için ise ödemeler normal takvim altında aylık 3 bin 420 TL olarak tahsil edilecek. 

İŞ BANKASI KONUT KREDİSİ MASRAFI NE KADAR, KAÇ TL?

120 ay vadeli konut kredisi çekmek isteyen kişilerden dosya masrafı bin lira, konut kredisi ekspertiz ücreti bin 350 TL, konut  kredisi ipotek ücreti 350 TL, DASK 180 lira, konut sigortası 269 lira ve hayat sigortası ücreti de 638 TL olmak üzere toplamda 3 bin 762 TL olarak gerçekleşmektedir.

İş Bankası konut kredisi başvurusu tüm İş Bankası şubelerinden kabul edilmekte olup, aynı zamanda İş Bankası internet sitesi ve İş Bankası mobil şube üzerinden de online olarak internetten yapılabilmektedir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@