Son Dakika Kulis Haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan Meclis Toplantısında Emeklilere Bayram İkramiyesi Zam Müjdesi Verebilir!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün mecliste AK Parti Grup Toplantısı'na başkanlık edecek. Kürsüye çıkacak olan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın emekliye bayram ikramiyesi jesti yapabileceği iddia edildi

Finans 20.04.2022 - 10:30 20.04.2022 - 10:36 Gülcan Özer

Milyonlarca emekli yaklaşan Ramazan Bayramı öncesi gözlerini hükümet tarafından yapılacak olan açıklamaya çevirmiş, emekliye bayram ikramiyesi müjdesi beklemeye başlamıştı. Hatırlanacağı üzere dün Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin merakla beklenen bayram ikramiyelerinin yatırılacağı tarihi duyurmuş, ancak zam beklentisini boşa çıkarmıştı. 

Özel bir televizyon kanalının canlı yayınına katılan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin emekliye bayram ikramiyesi 2022 sorusu üzerine "Bu konuda henüz bir kararımız yok. İkramiye bin 100 lira olarak 28 veya 29 Nisan'da ödenecek. İki bayramda bunun maliyeti 25 milyar lira. Her zaman değerlendirilebilir ama ben şu an mevcut durumu söylüyorum" diyerek şu anda zam yapılmayacağını duyurmuştu. 

BAYRAM İKRAMİYESİ 2022 NE ZAMAN YATACAK?

Bakan Bilgin tarafından yapılan açıklama ile emekliye bayram ikramiyesi ödeme tarihi önümüzdeki hafta olarak ilan edildi. Emekliler bayramdan önce kimlik numaralarının son hanesine göre bayram ikramiyesi rakamlarını 28 Nisan 2022 Perşembe günü ve 29 Nisan 2022 Cuma günü alacaklar. 

bayram ikramiyesi ne zaman

2022 EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYESİ KAÇ LİRA OLDU?

Dün Çalışma Bakanı Bilgin tarafından yapılan açıklama ile şimdilik bir artışın kendi gündemlerinde olmadığı açıklanmış, emekliye bayram ikramiyesi için ödenecek rakam 1.100 TL olarak ilan edilmişti. Ancak Bakan Bilgin'in yaptığı açıklamada yer alan "Bu konuda henüz bir kararımız yok. Her zaman değerlendirilebilir ama ben şu an mevcut durumu söylüyorum" sözleri ile açık kapı bırakılmıştı. 

Bugün mecliste yapılacak olan AK Parti Grup Toplantısı kapsamında kürsüye çıkacak olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından milyonlarca emekliye müjdeli haber verilebileceği iddiası gündeme bomba gibi düştü. Sözcü Gazetesi yazarı Murat Murathanoğlu yaptığı açıklamasında "Cumhurbaşkanı Erdoğan mutlaka zam açıklayacaktır. Böylelikle yine vatandaşa size kıyamadık mesajı verecekler" ifadelerine yer verirken gözler Erdoğan'ın konuşmasına çevrilecek. 

emekliye zam gelir mi

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN AK PARTİ MECLİS TOPLANTISI KONUŞMASI NE ZAMAN, SAAT KAÇTA?

AK Parti grup toplantısı bugün yani 20 Nisan 2022 Çarşamba günü yapılacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan saat 11:00'de AK Parti Meclis Grup Toplantısı ile kürsüye çıkacak ve konuşmasına başlayacak. Hatırlanacağı üzere bir önceki zam müjdesi de yine meclis toplantısında yapılan konuşmada verilmişti.

Haber Kaynağı: Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@