Son Dakika Kulis İddiası! Maliye Bakanı Elvan İstifa Etti Yerine Berat Albayrak Geliyor

Basında yer alan son dakika iddialarına göre Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak istifa etti. Maliye Bakanlığı görevine gelecek ismin ise Berat Albayrak olacağı iddia ediliyor.

Gündem 05.11.2021 - 10:40 05.11.2021 - 10:41 Mustafa KARAGÖZ

Ankara gündemi yeni bir iddia ile çalkalanıyor. Bir süredir görevde olan Hazine ve Maliye Bakanı Lütfü Elvan'ın istifa ettiği iddilar gündemde yer alıyor. Gelen ilk bilgilerde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın istifayı şimdilik kabul etmediği öne sürüldü. Kulisleri sallayan bir diğer gelişme ise Maliye Bakanlığı görevine Berat Albayrak'ın geleceği iddiaları oldu. 

HAZİNE VE MALİYE BAKAN LÜTFÜ ELVAN İSTİFA MI ETTİ?

Hazine ve Maliye Bakanlı görevinde bulunan Lütfü Elvan'ın eylül ekim aylarında ekonomi gündemini sallayan faiz kararlarında sessiz olması dikkat çekmişti. Faiz kararlarıyla rekorlar kıran dolar kurunun yükseldiği dönemde de herhangi bir açıklamada bulunmayan Elvan'ın istifa kararı aldığına dair iddialar basında yer almıştı. Bu iddilar kasım ayının ilk yarısında daha da güçlendi. Bazı basın organlarında yer alan haberelere göre Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan'ın, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a istifasını sundu. Ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın istifayı şuanda kabul etmediği de öne sürüldü. 

Cumhuriyet Gazetesi'nden Selda Güneysu'nun haberine göre Turkuvaz Medya Grubu’nun düzenlediği Türkiye 2023 Zirvesi’ne katılmak zorunda kaldı. Maliye Bakanı Elvan'ın istifasına dair haberde yer alan ifadelerde ise ekonomi adına pek çok krizle boğuşmak zorunda kaldı. Elvan'ın ayrıca Merkez Bankası2nın faiz indirimine karşı olduğu öne sürüldü. Elvan istifasında dair yayımlanan haberde faiz indirim kararının ardından döviz kurlarında yaşanan hızlı artış ve TL’deki değer kaybının ülke ekonomisinde “tahribata yol açtığı, döviz borçlarına olumsuz etki ettiği ve bunun sonuncunda da Hazine’nin zorlandığı” iddiası yer aldı. 

albayrak nebati

(Görsel İnternet Haber'den alınmıştır)

BERAT ALBAYRAK MI GELİYOR?

Lütfü Elvan'ın Maliye Bakanlığı görevinden istifa etmesi sonrası ise yerine eski Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın yeniden bu göreve geleceği konuşuluyor. Bir diğer iddiada Berat Albayrak’a yakınlığı bilinen Nureddin Nebati'nin bakanlık görevine getirilmesi. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@