Son Dakika: Memur ve Emeklilere Ek Zammı İçeren 18 Maddelik Torba Yasa TBMM'de Kabul Edildi!

18 maddelik torba yasa, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu tarafından kabul edildi. Söz konusu kanun teklifi içerisinde memur ve emekliye ek zamda yer alıyordu.

Son Dakika: Memur ve Emeklilere Ek Zammı İçeren 18 Maddelik Torba Yasa TBMM'de Kabul Edildi!

AK Parti tarafından hazırlanan Bireysel Emeklilik Tasarruf ve Yatırım Sistemi Kanunu ile Bazı Kanunlarda ve 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, yapılan görüşmelerin ardından TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşülerek kabul edildi.

İçerisinde BOTAŞ'a bölgesel ve iklimsel koşullar dikkate alınarak il veya bölge bazında kademeli doğal gaz satış fiyatı belirleme yetkisi verilmesi, BES sisteminde uygulanan devlet katkısının yüzde 25 seviyesinden yüzde 30 seviyesine çıkartılması, müteahhitlere fiyat farkı kararnamesi verilmesi, memur ve emekli maaşlarına ek zam yapılması gibi çok sayıda düzenlemeyi içeren 18 maddelik kanun teklifi kamu oyu tarafından da yakından takip ediliyordu.

18 MADDELİK SON TORBA YASA TBMM PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU'NDA ONAYLANDI!

Yeni torba yasa için Meclis'te yapılan ilk görüşmeler tamamlandı ve AK Parti tarafından hazırlanan son torba yasa teklifi TMBB Plan ve Bütçe Komisyonu tarafından onaylanarak kabul edildi. Yapılan görüşmelerin ardından kanun teklifi komisyondan geçirilmiş oldu.

Komisyon tarafından onaylanan kanun teklifi şimdi de TMBB gündemine gelecek ve burada milletvekilleri tarafından görüşülerek onaylanacak. Meclisten geçmesi durumunda ise Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunulacak ve Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girecek.

SONRAKİ HABER