Ana Sayfa EKONOMİ 18 Mayıs 2018

Son Dakika, Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Kuru Beklentisini Açıkladı!

Türkiye son dönemde sürekli olarak yükselen dolar kuru ile mücadele etmeye devam ederken beklenen Merkez Bankası Mayıs Ayı Beklenti Raporu açıklandı. Peki, Merkez Bankası'nın yıl sonu dolar kuru tahmini ne kadar?
2018-05-18T14:53:32+00:00 Emlak 365 | Emlak Haberleri ve Yeni Konut Projeleri
Son Dakika, Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Kuru Beklentisini Açıkladı!
Son Dakika, Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Kuru Beklentisini Açıkladı!

Merkez Bankası Kur Beklentisini Yükseltti 

Nisan ayında açıklanan yıl sonu dolar kuru beklentisi ile karşılaştırıldığında Merkez Bankası’nın Mayıs ayı yıl sonu dolar kuru beklentisi anketinde yaşanan bariz yükseliş dikkat çekti. Nisan ayında açıklanan raporda yıl sonunda doların 4,22 lira olması tahmin edilirken yeni yayımlanan raporda bu oran 4,4352 lira seviyesine çıktı.

Aynı raporda açıklanan 12 ay sonrasında uygulanacak olan döviz kuru beklentisi aynı anket dönemlerinde olmak üzere sırası ile 4,33 ve 4,55 olarak kayıtlara geçti. Yaşanan bu artışta TÜFE oranlarının beklentilerin üzerinde çıkmasının payı büyük oldu. Merkez Bankası tarafından yayımlanan ankette yer alan Mayıs ayı TÜFE beklentisi de bir önceki ayda yayımlanan ankete göre yükseltilerek yüzde 0,76 seviyesinden yüzde 0,99 seviyesine çekildi.

Emlak haberleri, TOKİ satış duyuruları, konut projeleri, kentsel dönüşüm, konut kredisi ve ekonomi haberleri için emlak365.com sitemizi takip edebilir, mobil uygulamalarımızı indirerek anlık bildirimlerle haberlerimizi daha kolay takip edebilirsiniz.

Android uygulamamız için TIKLAYINIZ

İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?