SON DAKİKA: Milli Savunma Bakanı Akar'dan İlk Açıklama! 200 Hedef Vuruldu 309 Esed Unsuru Etkisiz Hale Getirildi

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, İdlib'te Türk askerine yönelik gerçekleştirilen saldırının ardından TSK geniş kapsamlı bir operasyon başlatmıştı.

GÜNDEM 28.02.2020 - 11:56 15.07.2021 - 00:09 Emlak 365

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, İdlib'te Türk askerine yönelik gerçekleştirilen saldırının ardından TSK geniş kapsamlı bir operasyon başlatmıştı. TSK'nın askeri operasyonuna dair Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar son dakika açıklamasında bulundu.

Gece saatlerinde Esed rejim güçlerinin hain hava saldırısı 33 askerimin şehit olmuştu.Bu alçak saldırı sonrası ise Türk Silahlı Kuvvetleri geniş kapsamlı bir askeri operasyon düzenlemiş ve ilk açıklamada bilinen tüm askeri mevzilerin hedef alındığı ifade edilmişti. Bu açıklamaların ardından Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'dan ilk açıklama geldi.HULUSİ AKAR'DAN OPERASYON AÇIKLAMASIMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar yapmış olduğu açıklamasında 200'ü aşkın hedefin ateş altına alındığını duyurdu. Türk Silahlı Kuvvetlerinin karadan ve havadan gerçekleştirdiği operasyonlara ilişkin ise Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar şu bilgileri kamuoyu ile paylaştı.MİLLİ SAVUNMA BAKANI HULUSİ AKAR'IN O KOŞMASI"Birliklerimizin bulunduğu yerler önceden Rusya Federasyonu'nun sahadaki yetkilileri ile koordine edilmesine rağmen bu saldırı gerçekleştirilmiş, ilk atışa müteakip bir kez daha uyarı yapılmasına rağmen maalesef saldırı devam etmiştir. Bu hava saldırıları sırasında ambulanslar dahi vurulmuştur. Ayrıca bu saldırı sırasında birliklerimizin etrafında hiçbir silahlı grubun da bulunmadığını burada belirtmek isterim.Hain saldırı sonrasında uçak, SİHA ve kara ateş destek vasıtalarımızla derhal 200'den fazla rejim hedefi ağır şekilde ateş altına alınmıştır. Bu atışlar sonucunda 5 helikopter, 23 tank, 10 zırhlı araç, 23 çeşitli cins ve çapta top ve obüs, 5 mühimmat kamyonu, bir SA-17, bir SA-22 hava savunma sistemi, 3 mühimmat deposu, 2 malzeme deposu, bir karargah binası ve 309 rejim askeri etkisiz hale getirilmiştir. Atışlarımız ve faaliyetlerimiz planlandığı şekilde devam etmektedir."Milli Savunma Bakanı Hulusia Akar konuşmasının sonunda bu güne kadar şehit askerlerimizin kanını yerde burakmadık, bundan sonrada bırakmayacağız, dedi. 


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@